Současná třetí generace Suzuki Jimny patří do skupiny vůbec nejdéle vyrábějících se modelů na světě. Třetí Jimny se totiž ukázalo již v roce 1998 a dodnes ho Suzuki pouze vylepšovalo lehkými modernizacemi a facelifty.

Není tak divu, že Suzuki připravuje zcela novou generaci, kterou si nyní můžeme prohlédnout na uniklých obrázcích z interní prezentace automobilky.

Nové číselné značení motorizací u Audi.
Audi změní označení svých modelů. A vypadá to na guláš

Nové Jimny ničím nešokuje a jsme rádi, že si zachovává hranatý a funkční design i rozměry malého off-roadu, který terénními schopnostmi a robustností určitě zahanbí dnešní malá SUV a crossovery.

Vzhled krabičky na kolech ale doplňuje svěžejší a možná ještě jednodušší design než u předchůdce. Předku dominuje rozměrná maska chladiče, pár kulatých světlometů a prostý černý nárazník, to je vše.

Interiér křičí funkčností a jednoduchou údržbou s madlem pro spolujezdce na palubní desce a černými plasty. Snad jediným hi-tech vypadajícím prvkem je zřejmě dotyková obrazovka infotainment systému. Kaplička za volantem pak schovává dvojici analogově vypadajících budíků.

Volkswagen T-Roc.
Volkswagen představil nový crossover T-Roc. Do prodeje zamíří už na podzim

Nové Jimny by mělo stále využívat jako základ žebřinový rám a osvědčený pohon všech kol. Motorizace jsou zatím neznámé, ale dá se očekávat například přeplňovaný litrový tříválec o výkonu 115 koní (85 kW) z modelu Baleno.

Novinku by mohlo Suzuki ukázat již v říjnu na autosalonu v Tokiu.