Přesně 430 centimetrů dlouhé menší rodinné SUV Suzuki S-Cross se podle oficiálních technických údajů rozjede nejvýše na 195 kilometrů v hodině. Zrychlení z nuly na sto však není u jednotlivých verzí vždy stejné. Nejkratší dobu (9,5 sekundy) k tomu potřebuje varianta s pohonem všech kol, přičemž je lhostejné, zda je zážehová elektrifikovaná čtrnáctistovka s výkonem 129 koní a nejvyšším točivým momentem 235 Nm spojená s šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou. Varianta s pohonem všech kol pak zrychluje na stovku za 10,2 sekundy.

Na detaily vozu se můžete podívat do naší fotogalerie.

Pohon všech kol a automat se samozřejmě podepisuje také na úrovni spotřeby. Zatímco "předokolka" s manuálem umí ujet podle laboratorních hodnot sto kilometrů "za 5,3 litru benzínu", nahrazení manuálu automatem již zvýší apetit o půl litru. Stejné množství paliva - tey 5,8 litru pak spotřebuje verze 4WD, avšak s manuální převodovkou. Logicky nejvyšší spotřebu - 6,3 litru pak má varianta s automatem a pohonem všech kol. Je to 6,3 litru, tedy o litr více než u S-Crossu 2WD s manuálem.

Nové Suzuki S-Cross
Na světě je druhé vydání Suzuki S-Cross. Opět má jen jediný motor

V základní ceně S-Crossu, který je samozřejmě s manuálem a pohonem předních kol, už je standardně namontováno například toto: 7x airbag, systémy pro nouzové brzdění a udržování vozu v jízdním pruhu, čtení dopravních značek a sledování únavy řidiče, asistent pro rozjezd do kopce, elektrické ovládání oken vpředu i vzadu, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, manuální klimatizace, rádio se čtyřmi reproduktory, zadní parkovací kamera, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, mezipodlaha v zavazadlovém prostoru i sedmnáctipalcová kola z lehkých slitin.

Pohon všech kol je za 44 tisíc

Výbava Premium je dražší  o 25 tisíc Kč (533 900 Kč) a obsahuje navíc parkovací senzory vpředu i vzadu, vyhřívané sedačky, středovou loketní opěrku vzadu, možnosto polohování zadních opěradel, střešní ližiny, přední mlhovky, kožený volant a verze s automatem mají také adaptivní tempomat s funicí stop&go.

Suzuki Swace
Suzuki má po dvaceti letech kombík. Podobnost s Toyotou Corolla není náhodná

Výbava Elegance přijde na nejméně 592 900 Kč. Oproti verzi Premium se přidal do vozu například audiosystém s devitipalcovým dotykovým displejem a navigací, částečně kožená sedadla a luxusnější disky kol.

Verze s automatickou převodovkou a pohonem všech kol jsou dostupné od střední výbavy Premium. Za pohon všech kol se připlácí 44 000 Kč, za automat rovných 40 tisíc. Logicky pak je varianta s pohonem všech kol a automatickou převodovkou oproti 4x2 FWD dražší o 84 000 Kč. Zaplatit tedy budete muset přinejmenším 617 900 Kč.

Záruka na vůz činí pět let nebo 150 000 kilometrů.