Volvo představilo svůj koncept Recharge Concpet 2021, který má dát veřejnosti jasnější představu o tom, kam značka se svojí elektromobilní budoucností směřuje. Zároveň se také jedná o předobraz chystané nové generace velkého SUV XC60.

Koncept si zvnějšku i zevnitř můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Volvo v tiskové zprávě deklaruje, že právě tímto vozem startuje svůj nový přístup jak k designu tak i technice. Přesto však design do značné míry navazuje na v současnosti vyráběné a prodávané modely. Například v předních světlometech se opět objevuje motiv Thorova kladiva. Na zádi pak opět svítilny sahají až po střechu.

Volvo XC90 Polestar
Příští XC90 bude poslední Volvo s výfukem. Pak se "spalováky" skončí

Jinak je to ale přehlídka moderních řešení. Počínaje třeba kamerami místo vnějších zrcátek a minimalistickým interiérem. Dominantou na palubní desce je patnáctipalcový na výšku orientovaný hlavní displej.

Vůz bude postaven na nové platformě pro elektromobily značek Geely a Volvo. V útrobách se mají nacházet baterie s články nové generace, což by mělo zajistit zvýšený dojezd.

Tachometr Volvo
Volvo zdůvodňuje, proč jeho auta už nepřekročí 180 km/hod. Ujede jim i Dacia

Auto bude také připraveno pro autonomní jízdy. Zřejmě by se mělo jednat o úroveň 4, kdy lidský řidič musí přebírat řížení až na pokyn autopilova a jen ve výjimečných situacích. Proto má ve střeše zabudován lidar, který využívá laserovou technologii k přesnému snímání okolí. Základní software pro vůz si automobilka vyvine sama.

Další informace o technice, výkonových parametrech i rozměrech vozu zatím značka tají.