"Ekologickou" variantu, dále jakousi soft verzi a samozřejmě i třísetkoňovou verzi pro skutečné řidiče. Přitom i zmíněná "soft" varianta poskytuje řidiči k použití 245 koní, tedy stejně tolik jako připravovaná Octavia RS čtvrté generace. Tak automobilka Seat přistoupila k tvorbě nové generace "ostrého" Leonu, který už se jmenuje Cupra Leon a nikoli Leon Cupra jako dříve.

Přestože konkrétní informace o maximálních rychlostech zrychlení jednotlivých provedení zatím tiskové oddělení značky nezveřejnilo, vydaná zpráva obsahuje zmínku, že Cupra Leon Sportstourer, tedy kombi, se dostane v parametru zrychlení z nuly na stokilometrů v hodině pod magickou hranici pěti sekund. Je to i díky sériově zabudovanému pohonu všech kol, výkonu dvoulitrového přeplňovaného dvoulitrového zážehového motoru zvětšeného na 310 koňských sil a vylepšené aerodynamice. Konkrétně prý inženýři dokázali v porovnání s dosavadním Leonem Cupra snížit hodnoty aerodynamického odporu o osm procent.

Nový Seat Leon a Leon Sportstourer
Seat za nový Leon utratil 28 miliard. I díky tomu je teď výrazně větší

Abychom se ale vrátili ke všem nabízeným motorizacím: Budou celkem čtyři, přičemž plug-in hybrid nabídne také 245 koňských sil, dojezd čistě na elektřinu kolem 60 kilometrů a jeho vlastník získá nárok na přidělení speciální registrační značky EL. Stejný výkon bude mít i hatchback či kombi s příznačným označením 245.

Dále se na konci roku, až se auto začne u dealerů skutečně prodávat, bude zákazník moci rozhodnout pro verzi 300. Tato motorizace je připravena jak pro hatchback, tak i sportstourer. I tato vozidla mají pohon pouze předních kol. Varianta 310 je tedy výhradně určena kombík s pohonem všech kol.

Jen s automatem

Nový Cupra Leon má oproti sesterskému Seatu Leon snížený podvozek (vpředu o 25 a vzadu o 20 milimetrů), dostal řízení s progresivním převodem, vzadu má víceprvkové zavěšení kol, na kolech jsou namontovány brzdy od specializované firmy Brembo a tlumiče jsou adaptivní. Stejně tak bude k dispozici volič jízdních režimů, díky němuž bude možno volit mezi nastaveními Comfort, Sport, Cupra a Individual. Přední nápravě pomůže s přenosem hnacích sil na vozovku elektronicky řízený diferenciál VAQ s lamelovou spojkou.

Volkswagen id1
Zde je přesný jízdní řád příjezdů letošních novinek VW! A také Audi a Seatu

Mírným zklamáním pro příznivce tohoto typu aut bude zpráva, že nový Cupra Leon bude nabízen výhradně s automatickou převodovkou DSG. Její počínání bude možné ovlivňovat páčkami u volantu.

Od běžného Leonu půjde Cupra samozřejmě dobře rozpoznat. Jiná jsou logicky loga, dále nárazníky i interiér. Připraveny jsou pochopitelně také speciální laky karosérie a designy kol.

Ceník automobilka zatím nezveřejnila.