I ze snímku, který pořídil fotograf hodně roztřesenou rukou je zřejmé, že nová generace vozu Range Rover si zachová typický boční profil s unikátní "plovoucí" střechou.

Nová generace si dávala na čas, ale to v případě tohoto vozu není nic výjimečného. Za padesát let existence tohoto vozu totiž dosud vznikly jen čtyři provedení.

Novinka je zkonstruována na technickém základě nové platformy MLA Flex, která umožňuje zástavbu také různě elektrifikovaných pohonných systémů, včetně klasického bateriového elektromobilu. Ten se ovšem představí zřejmě až v roce 2024, tedy dva roky po začátku prodejů páté generace.

Range Rover Astronaut Edition
Range Rover vyjel ve speciální verzi, kterou si mohou koupit jen astronauti

Zatím zákazníci budou moci volit také zážehový osmiválec. Bude mít objem 4,4 litru a za jeho vývojem i výrobou stojí německá značka BMW. Stejný agregát se montuje také do modelů BMW X5 a X7.

Kromě běžné délky se nový Range Rover bude prodávat také s prodlouženým rozvorem. V takovém případě bude moci zákazník zvolit místo klasické třímístné zadní lavici dvojici samostných elektricky ovládaných luxusních křesel.

Oficiální data a ceny samozřejmě v tuto chvíli ještě známy nejsou. Britská média však spekulují o cenovce startující na úrovni 95 tisíc liber - v přepočtu přibližně 2 864 000 Kč.