Projekt s názvem New Stratos, který chce navázat na legendární Lancii Stratos, o sobě dal poprvé vědět již v roce 2010, ovšem teprve nedávno jsme se dozvěděli podrobnosti o výrobě. Karosárna vyrobí limitovanou edici 25 kusů, přičemž každý exemplář bude překopaným Ferrari 430 Scuderia s výkonem zvýšeným někam do okolí 550 koní (404 kW).

Jak navíc ukazuje i video, kde je New Stratos nakládán do návěsu za originální Lancii Stratos, design je v podstatě stejný jako u konceptu v roce 2010. Zvuk osmiválce Ferrari je každopádně zajímavý, to mu upřít nelze.

Značně problematická je ovšem cena. Manifattura Automobili Torino si za každou přestavbu jednoho z 25 kusů řekne 500 000 eur, což je v přepočtu asi 12 700 000 korun. Jedná se navíc doopravdy pouze o cenu přestavby, takže je nutné připočíst ještě cenu jetého „dárcovského“ Ferrari, které pochopitelně není levné samo o sobě. Ceny začínají v Evropě na 2 000 000 Kč.

Vyvstává tu otázka, zda se najde někdo, kdo bude o takový „Stratos" stát. Samozřejmě se jedná o hezké auto a o zajímavý nápad na vzkříšení legendy rallye závodů, ale cena je opravdu vysoká, nemluvě o tom, že za své peníze nedostanete ani novou mechaniku. Na druhou stranu tu je exkluzivita, jistý příběh a pochopitelně odkaz na slavné jméno.