Už zcela bez možnosti volby manuální převodovky se bude nabízet nový Volkswagen Multivan. Vyplývá to z informací, které o chystané novince začalo poskytovat tiskové oddělení divize Volkswagen Užitkové vozy.

Současně odtajnil některé snímky či kresby detailů i přední části. Podívat se na ně můžete do naší fotogalerie.

A jelikož volič automatické převodovky bude využívat technologie shift - by wire, díky níž už není zapotřební mechanická vazba mezi voličem a převodovým ústrojím DSG, mohl se volič přesunout na neobvyklé místo.

Nově bude včleněn do přístrojové desky vpravo od volantu. Nachází se ve stejné úrovni jako 10“ displej informačního a zábavního systému.

Těchto aut se týká spolupráce obou mamutích automobilek
Nový VW Amarok bude vlastně Ranger. Co ještě chystají Volkswagen a Ford?

Albert Kirzinger, šéfdesignér značky Volkswagen Užitkové vozy, vysvětluje, čím se vyznačují interiéry vozů Bulli: „Jejich interiéru vládne velkorysost. Řadicí páku jsme odstranili. Prostor uprostřed jsme důkladně uklidili a přiřadili ho řidiči. Nový Multivan je fascinujícím produktem. Máte se na co těšit, slibuje.“

Pouze samostatné sedačky

Díky tomu, že z podlahy zmizela také klasická páka mechanické parkovací brzdy, bude nyní možné prostor mezi předními sedačkami využít jinak. Například zde vznikne průchod do druhé řady sedaček, případně sem půjde ukotvit nový multifunkční stolek. Ten pak poslouží jako středové konzole.

Poprvé v historii bude mít Multivan (pokud si zákazník zvolí do výbavy příplatkový prostorový kamerový systém Area Vew) také zobrazování reálného okolí vozidla v úhlu 360 stuňů. To samozřejmě v těsných prostorách výrazně usnadní parkování a manévrování.

test VW Caddy
Prostě prostorné rodinné auto: První test nového Volkswagenu Caddy

Multivan bude nyní vybaven výhradně samostatnými sedadly, která nahradila i zadní lavici ve třetí řadě. Nová samostatná sedadla ve druhé a třetí řadě jsou současně mnohem lehčí. Tato sedadla lze nyní podélně posouvat nebo je naprosto snadno vyjmout či zpátky namontovat. Specialistké značky Volkswagen Užitkové vozy totiž vyvinuli také novž kolejnicový systém, který nyní sahá bez přerušení od zadní části interiéru až po druhou řadu sedadel.

Protože třímístná zadní lavice uvolnila místo samostatným sedadlům, bude například pro přepravu jízdních kol možné demontovat pouze sedadla na jedné straně vozidla.