Když vloni v létě značka Dodge představila model Durango ve verzi SRT Hellcat, předpokládala, že jich vyrobí v limitované edici celkem dvě tisícovky kusů. Nakonec však své plány, jak informoval ředitel zastoupení pro severoamerický trh Bob Broderdorf, musí změnit. Během června by se totiž měla vyrobit další tisícovka těchto monster. 

Vůz si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

"Našli jsme způsob, jak přesunout některé motory 6,2 Hemi Hellcat z jiných vozů," vysvětlil. Tento agregát poskytuje výkon 710 koňských sil a 875 Newtonmetrů točivého momentu. Jeho síla se přenáší na všechna čtyři kola prostřednictvím osmistupňové převodovky.

Značka Subaru ovládla čtyři kategorie
V Americe vybírali auta s nejlepší zůstatkovou hodnotou: Zabodovalo Subaru

Oficiální údaj pro hodnotu zrychlení 0-100 kilometrů v hodině sice není znám, ale fakt, že z nuly na 60 mil (tedy na 96 kilometrů v hodině) se automobil dostane za 3,5 sekundy, nás vede k přesvědčení, že stovku určitě pokoří za méně než čtyři sekundy. Dále lze navyšovat tempo až na 290 kilometrů v hodině. Tyto hodnoty vzbuzují úctu, zejména v souvislosti s informací, že automobil má pohotovostní hmotnost 2590 kilogramů.

O zpomalování této silniční lokomotivy se starají speciálně vyvinuté brzdy Brembo, chování podvozku vylepšují adaptivní tlumiče Billstein a dvacetipalcové pneumatiky Pirelli P Zero.

RAM 1500 TRX
Amerika má nového krále pick-upů! RAM 1500 TRX skrývá pod kapotou 700 koní

Oproti jiným sportovním verzím vozu Durango se SRT Hellcat odlišuje také vizuálně. Například z předního nárazníku zmizely mlhovky, které musely ustoupit otvorům pro vstup chladicího vzduchu. Jiné jsou také hlavní světlomety. Dovnitř se montuje jiná palubní deska a také středový tunel doznal změn. Množství údajů lze najít na obrazovce s úhlopříčkou 10,1 palce, která je součástí inovovaného multimediálního systému.

Přes to všechno může Doddge Durango SRT Hellcat sloužit také jako praktický užitkový vůz. Za sebou totiž utáhne přívěs, který bez pár kilogramů může vážit čtyři tuny.