Jak už jsme věděli dříve, Swift Sport nebude v žádném případě nijak dramaticky vyhlížející, okřídlené monstrum. Nově zveřejněné fotky detailů to jen potvrzují. K nové mřížce chladiče a decentnímu lízátku pod nárazníkem tak připočtěte ještě nový design litých kol a zadní difuzor, v němž sídlí dvě chromované koncovky výfuku.

Pohled do interiéru prozrazuje, že věnec volantu dostane nové polstrování s prošíváním stejné jako na manžetě řadicí páky, budíky dostanou výraznější červené lemování hlavně v oblasti otáčkoměru a nové dekory se objeví i na palubní desce a středovém tunelu. Zbytek podtrhují hlavně sportovní sedačky s výraznějším bočním vedením.

Jay Leno a jeho Ford GT.
Na kolik přesně vyjde nový Ford GT? I z cen příplatků se vám zamotá hlava

Mezi přístrojovými budíky pak bude středový displej zobrazovat například tlak turbodmychadla či teplotu oleje.

Ohledně motoru se předpokládá, že Swift Sport využije přeplňovanou čtrnáctistovku o výkonu 138 koní (101 kW) a točivém momentu 220 Nm. Zatím však tyto informace nejsou potvrzeny a takto je motor naladěn v SUV Vitara. Suzuki nás tedy může vyšším výkonem jedině příjemně překvapit.

Tesla Model 3.
Na Teslu Model 3 se už vykašlalo 63 tisíc zájemců. Zrušili své rezervace

Na malý hatchback by ovšem i 138 koní mohlo bezpečně stačit, jeho hmotnost by totiž neměla překročit obdivuhodných 870 kilogramů. Znamenalo by to velmi solidní poměr výkonu a hmotnosti, kterým by se mohl Swift Sport měřit i se silnějšími soupeři.

Všechny detaily se máme oficiálně dozvědět v úterý 12. září, tedy v rámci premiéry na autosalonu ve Frankfurtu.