Opel bude i nadále připravovat továrně upravené vozy pro rallyovou kategorii R2. Potvrdilo to tiskové oddělení automobilky s tím, že novým modelem připraveným na konci roku 2020, se stane Corsa.

Do té doby bude ve světě automobilových soutěží Opel nadále podporovat jezdce startující na modelu Opel Adam R2. Jejich motor posktyuje maximální výkon 140 kW (190 koní). Základ soutěžního vozu bude tvořit už šestá generace malého hatchbacku Corsa, která se začne prodávat ve druhé polovině roku 2019.

Špinoážní fotky nového Opelu Corsa (2020)
Nový Opel Corsa ve francouzském stylu konečně přistižen při testování

„Už 120 let vyrábíme automobily - a automobilový sport vždy formoval image značky Opel. A při tom by mělo zůstat!“ říká Michael Lohscheller, generální ředitel automobilky Opel. „Pro nás jsou stěžejní dva aspekty – fascinace technologiemi a dostupnost pro fanoušky a zákazníky. Velký význam má také podpora mladých nadějných pilotů. V kombinaci s pevně etablovanou strukturou PSA Motorsport se nám otvírají zcela nové možnosti,“ sdělil. 

Bohužel se zatím Opel, podle dostupných informací, nehodlá vrátit k verzím OPC odvozených z běžných verzí silničních modelů. "Pro nás jsou, a v dohledné budoucnosti budou, vrcholem verze GSI," potrvrdil serveru Automix.cz mluvčí tuzemského zastoupení Opelu Martin Hejral.

"Divize OPC ovšem nadále existuje a zabývá se vývojem jednotlivých komponentů i celých vozů," dodal.