V letošním roce si zákazníci budou moci koupit u dealerů jednotlivých značek největší evropské automobilky více než desítku nových nebo inovovaných modelů. Vyplývá to ze sdělení vedoucích představitelů jednotlivých divizí společnosti Porsche Česká republika.

Zatím nejtajemnější je prémiová značka Audi: "V nejbližších týdnech očekáváme první dodávky modernizovaného Audi A8 a v dalším průběhu roku se můžeme těšit na několik zajímavých novinek, které do oficiálního oznámení výrobce nemůžeme konkretizovat," uvedl ředitel Marcel Archleb.

Značky Seat a Cupra budou podle ředitele značky Aleše Nováka v roce 2022 pokračovat v elektrifikaci svého produktového portfolia. Kromě toho připravují také atraktivní speciální edice a modernizované verze svých oblíbených modelů. Zájemci o elektromobil Cupra Born budou mít na výběr ještě větší počet variant a SeatTarraco bude k dispozici s novou výbavovou linií Xperience.

Auto jsme zkoušeli v mrazivém počasí
Do Česka dorazil nový Volkswagen Multivan. O přízeň bude bojovat i s tím starým

Seat ovšem rozšíří svoji nabídku také o elektrické motocykly. Pod značkou Seat Mó se již letos v létě u dealerů bude nabízet skútr s elektrickým pohonem a parametry, které jsou obdobné jako u těchto jednostopých strojů se zážehovým motorem v kubatuře 125 cm3.

Největší příval novinek zaznamenají zákazníci značky Volkswagen. Portfolio doplní facelift kompaktního modelu T-Roc včetně otevřené verze T-Roc Cabriolet. V oblasti elektromobility vstoupí na scénu ID.5 jako první elektrické SUV kupé značky Volkswagen. ID.5 nabízí dojezd až 520 km a ve špičkové verzi GTX nabídne výkon 299 k a pohon všech kol se dvěma elektromotory.

Volkswagen T-Roc R
Cenové srovnání: Volkswagen T-Roc po faceliftu versus modernizovaná Škoda Karoq

V zásadní obměně svých modelů pokračuje letos značky Volkswagen Užitkové vozy. Už za několik týdnů se odhalí model ID.Buzz, který bude k dispozici jak v osobní, tak nákladní verzi. "Letos na konci roku zveřejníme cena a začneme přijímat objednávky, ale fyzicky se první exempláře dostanou do České republiky až na začátku roku 2023," uvedl Jakub Šebesta z divize VW Užitkové vozy. Ještě o tři měsíce déle si zájemci budou muset počkat na novou generaci pick-upu Amarok. Bude k mání také se šestiválcovým motorem. Tyto novinky doplní novou generací modelu Caddy, který je teď jedničkou mezi malými dodávkami v ČR a zbrusu nový Multivan.

Dealeři společnosti Porsche Česká republika prodávají také modely mladoboleslavské automobilky Škoda. Ta letos připravila druhou karosářskou verzi elektromobilu Enyaq a facelift SUV Karoq.