Nejlevnější verzi si zájemce může z tuzemského autosalonu Peugeotu odvézt po složení částky 830 000 Kč. Získá sice poměrně slušně vybavený vůz (například dvouzónová automatická klimatizace, LED světla s automatickým přepínáním dálkových, desetipalcový digitální přístrojový štít a stejně rozměrný centrální multimediální displej, startovací tlačítko, sedmnáctipalcová kola z lehké slitiny a rovněž třeba parkovací kameru), ovšem bude se muset spokojit s přítomností pouhé tříválcové dvanáctistovky pod přední kapotou. Ta disponuje výkonem 130 koňských sil. 

Na líbivé tvary nového Peugeotu 408 zvenčí i zevnitř se můžete podívat do naší fotogalerie.

Podle technických dat zvládá sprint z nuly na stovku během 10,4 sekundy a je schopna udělit vozu tempo až 210 kilometrů v hodině. Normovaná spotřeba je pak uváděna s hodnotou rovných šest litrů na sto kilometrů.

Se stejnou výbavou lze koupit i levnější ze dvou plug-in hybridů. V něm spolupracují zážehová šestnáctistovka s elektromotorem (výkon 110 koní). Dohromady poskytují řidiči k využití až 180 koňských sil. To pak vede k možnosti zrychlení z nuly na stovku během 8,1 sekundy. Nejvyšší rychlost stoupla na 225 kilometrů v hodině.

Nejdražší verze stojí 1 215 000 korun

Impozantně vypadá u této motorizace spotřeba, která se uvádí na úrovni pouze 1,1 litru. Té lze ale dosáhnout ale prakticky jen v laboratorních podmínkách a s plně nabitou vysokonapěťovou baterií, která má kapacitu 12,4 kWh. Díky ní lze v čistě elektrickém režimu ujet na jedno její nabití v kombinovaném režimu až 63 kilometrů a v městském cyklu zhruba o desítku dále. Baterii je možné nabízet pouze střídavým proudem. Z wallboxu s výkonem 7,4 kWh a s příplatkovou palubní nabíječkou se stejným výkonem se dá baterie dobít do plna již za necelé dvě hodiny.

Stejnou baterii, ovšem výkonnější elektromotor má verze Hybrid 225. Jak číslo na konci naznačuje, systémový výkon vozu je právě 225 koňských sil. Tato verze už pak umí dosáhnout rychlosti 235 kilometrů v hodině a zrychluje na stokilometrové tempu z klidu během 7,8 sekundy.

Přítomnost baterie a elektromotoru na palubě se ovšem projevuje celkem citelným příplatkem. Za slabší z hybridů musí zákazníci v porovnání s benzinovou dvanáctistovkou zaplatit při stejné výbavě o 240 tisíc Kč více, za ten silnější dokonce 310 tisíc Kč. V ceně je ale v tomto případě navíc i paket související s vyšší výbavou Allure Pack. Ta zahrnuje řadu elektronických asistentů a třeba také větší devatenáctipalcová kola.

Nejdražší jsou „čtyřistaosmy“ s výbavou GT. Připlácí se za ni 75 tisíc a zákazník v takovém případě dostane Peugeot 408 s Matrix světlomety, 3D digitální přístrojový štít, bezdotykové otvírání kufru, sportovní volant i pedály, vyhřívání volantu, kvalitnější čalounění sedaček i stropu a řadu dalších věcí.

Peugeot 408 využívá stejnou techniku (navíc má i velmi podobnou výbavu) jako již vloni představený Citroën C5X. Ten se dá u nás v současnosti pořídit o již v titulku zmíněných 30 000 Kč levněji.