O pracovní auta, která zvládnou hrubé zacházení, mají praktickou ložnou plochu a snesou jízdu v terénu, je na africkém kontinentu pochopitelně zájem. Poté, co Peugeot přestal vyrábět model Hoggar, tedy pick-up postavený na základě hatchbacku 207, rozhodl se zákazníkům nabídnout něco nového.

Jejich novinka s jednoduchým názvem Pick Up je čtyřdveřovým terénní pick-upem, který opět vychází z jiného vozu. Tentokrát však jde o čínskou verzi starého Nissanu Navara z roku 1997 jménem Dongfeng Rich New.

Koncept Audi e-tron Sportback.
Audi bude vyrábět hned dvě elektrická SUV. První přijede už brzy

O žádnou novou techniku či zcela nový model se tak nejedná. Jednodušeji řečeno, Peugeot má s čínskou společností domluvu, že bude tyto pick-upu na základě starých Nissanů prodávat pod svým jménem. Což je proces, který se v rozvojových a chudších zemích provádí neustále.

Kromě jiné masky chladiče s logem Peugeotu tak vůz nepřináší nic nového. Na délku měří 5,08 metru, na šířku měří kolem 1,8 metru a na výšku kolem 1,70 metru podle specifikace. Maximální zatížení nákladem je pak 815 kg.

Palivová rezerva.
Jezdíte se skoro prázdnou nádrží? Nedělejte to, riskujete drahou poruchu

Pod kapotou je osvědčený 2,5litrový turbodiesel o výkonu 115 koní (85 kW) a s 280 Nm točivého momentu, který pracuje skrze pětistupňovou manuální převodovku. Na výběr je pohon předních nebo všech kol.

Jak už bylo řečeno, Peugeot Pick Up je určen k prodeji výhradně na africkém kontinentu. K zákazníkům se tam dostane letos v září.