Britský magazín Autocar přišel s informací, že Volkswagen kromě ukončení výroby třídveřového provedení modelu Golf z důvodu nezájmu zákazníků uvažuje také nad ukončením výroby verze Variant, která se vyrábí od třetí generace Volkswagenu Golf.

Tato informace nebyla prozatím oficiálně potvrzena, nicméně přestat vyrábět Variant by znamenalo ukončit také výrobu terénně střiženého provedení Alltrack, se kterým značka slaví poměrně velký úspěch.

10 aut s nejlepším zvukem podle redakce Automix.cz. Všechna jsme si poslechli

Osmá generace Volkswagenu se objeví v pololetí roku 2019, což znamená, že oficiální premiéra proběhne na ženevském autosalonu v břenu 2019. Nový Golf bude díky optimalizované platformě MQB přibližně o 50 kg lehčí, což zní velmi slibně vzhledem k faktu, že nová generace bude širší a nabídne delší rozvor. I to by nahrávalo spekulacím ohledně pravděpodobného ukončení výroby provedení Variant.

Nový Golf by také měl být prvním koncernovým vozem nižší střední třídy, který se obejde bez většiny konvenčních analogových tlačítek a přepínačů. Namísto nich budou dotykové displeje se sdruženými menu.

Co se motorů týče, počítá se se čtyřválcem 1,5 TSI, který umí odpojovat dvojici válců a se zcela novým litrovým tříválcem, který by se měl objevit i v nepřeplňované podobě. Diesely koncern rozhodně házet přes palubu nehodlá, nový Golf dostane přepracovanou verzi oblíbeného 2,0 TDI. Tento motor se jako první objeví pod kapotou Audi a nabídne 135 až 200 koní.