Značka Polestar využívá pro své elektrické vozy celkem jednoduchý systém označení – čísluje je od nejstaršího. Cestovní kupé Polestar 1 bylo ještě hybridem – nikoliv čistě elektrickým vozem, a světu se představilo už v roce 2018. Polestar 2 je čistě elektrický liftback, vyráběný od roku 2020, a dosud poslední model – elektrické SUV Polestar 3 – se ukázal světu v říjnu minulého roku.

Polestar 4, k jehož odhalení dojde už za několik dní, bude také SUV, ale s „kupé“ siluetou se splývavou zádí. V tiskové zprávě, v níž byl uveřejněn také první obrázek, poodhalující příď vozu, se zmiňuje lepší aerodynamika a také fakt, že půjde o vůbec nejrychlejší produkční Polestar. Přestože by měl vůz sdílet základní architekturu s dříve představeným Polestar 3, nepůjde prý jen o pouhý redesign vozu.

Na video z odhalení SUV Polestar 3 se můžete podívat zde:

| Video: Youtube

I když technické údaje neznáme, můžeme do určité míry vycházet z těch, které nese právě Polestar 3. Ten má celkem dva elektromotory umístěné na přední i zadní nápravě, a kombinovaný výkon až 517 koní, potažmo 490 koní ve slabší variantě. Kapacita baterie činí celkem 111 kWh, dojezd slabší varianty se pak vyšplhá v ideálním případě na 610 kilometrů. Obě verze zvládnou akceleraci z nuly na sto do pěti sekund.

close Polestar 3 představený v říjnu 2022 info Zdroj: Se svolením Polestar zoom_in Polestar 3 představený v říjnu 2022

Pokud má být připravovaný Polestar 4 rychlejší a aerodynamičtější, lze předpokládat, že se tyto údaje stanou ještě o kus zajímavějšími. Chybět pochopitelně nebudou ani nejmodernější technologie v oblasti autonomního řízení.

Více se dozvíme 18. dubna, kdy se nový vůz představí veřejnosti v rámci autosalonu v čínské Šanghaji. Do roku 2026 budou následovat ještě další dva elektrické vozy. Největší otázkou zůstává, kdy se Polestar oficiálně objeví i v České republice. Třeba v sousedním Německu nebo Rakousku už se značka prodává.