Ani poslední atmosférické modely GTS se nevyhnuly downsizingu a turbodmychadlům. Posledními mohykány v řadě 911 tak zůstávají už jen modely GT3, GT3 RS a dávno vyprodané 911 R.

Milované 3,8 litrové šestiválcové boxery budou vystřídány menšími motory, které byly již dříve uvedeny v modelech Carrera a Carrera S. V GTS ale tyto dvakrát přeplňované ploché šestiválce o objemu 3,0 litru nabídnou až o 50 koní více, přesněji 450 koní (331 kW).

Točivý moment pak narostl na 550 Nm, toto maximum je přitom k dispozici mezi 2150 až 5500 ot/min. Přeplňování snížilo normovanou spotřebu - na papíře činí 8,3 litru na 100 km v kombinovaném cyklu.

Změna se týká všech karosářských verzí, kromě kupé tedy i kabrioletu a targy a novým motorům neuniknou ani kousky s pohonem všech kol. V nabídce zůstává sedmistupňová manuální a dvouspojková automatická převodovka.

Právě s automatem a pohonem všech čtyř kol je nejrychlejší varianta: Carrera 4 GTS dokáže sprint z klidu na stovku za 3,6 sekundy. Maximální rychlost přes 300 km/h čekejte u všech verzí.

Nové GTS prošlo i lehkým faceliftem, aby lépe zapadlo do současné nabídky 911, dostalo tak například nové přední i zadní světlomety a nové nárazníky. Dále se chlubí dvacetipalcovými černě lakovanými koly s centrální maticí a černými koncovkami výfuku. Nehledě na pohon všech čtyř kol má nové GTS vždy široké zadní blatníky.

Přeplňované GTS půjde do prodeje již v březnu a německé ceny začínají na částce v přepočtu okolo 3,4 milionu korun.