Přestože je Rimac docela novou společností, jejich první model Concept_One si již užil slávu nejenom „žhavým“ působením v motoristickém pořadu The Grand Tour, ale také celkově dech beroucími schopnostmi.

Značka už přitom chystá nástupce C_Two, jehož elektromotory mají nabídnout kolem 1914 koní (1408 kW), 2300 Nm točivého momentu, vůz dostat z nuly na 100 km/h za 1,97 sekundy a maximálně jej rozjet na 412 km/h.

Rimac C_2.
Nový elektromobil od Rimacu má 1914 koní. A dostal i hasičák, kvůli Hammondovi

Porsche sice bude chtít svým prvním elektromobilem Taycan konkurovat hlavně Tesle Model S, ale technické poznatky Rimacu a jeho bleskový úspěch na poli elektrických pohonů německou značku zaujaly natolik, že se přímo rozhodla v chorvatské společnosti zakoupit desetiprocentní podíl.

„Vývojem ryze elektrických supersportovních vozů, jako je Concept_One a C_Two, stejně jako tvorbou řídicích systémů pro elektromobily Rimac působivě demonstruje své znalosti na poli elektromobility,“ uvedl finanční a technologický šéf Porsche Lutz Meschke. „Podle nás jsou přístup a nápady Rimacu extrémně nadějné, a proto doufáme, že společně navážeme úzký vztah při vývoji,“ dodal.

Porsche Mission E.
První elektrické Porsche má jméno. Taycan by měl být levnější, než byste čekali

Pro Rimac je to důležitý krok, jelikož se nadále stává ještě významnějším dodavatelem technologií pro ostatní automobilky. Baterie, infotainment systémy, řídící jednotky či zrovna elektromotory už od Rimacu odebíraly značky jako Aston Martin, Koenigsegg, Jaguar či Renault.

V budoucnu se tedy uvidí, jestli bude mít vlastnictví podílu německým Porsche nějaký dopad na chod mladé značky o přibližně 400 zaměstnancích. Velice jednoduše by totiž mohlo dojít na střet zájmů, pokud by Rimac elektrické technologie dodával třeba přímým konkurentům Porsche.