Vůz na obrázcích je dílem německé tuningové společnosti McChip-dkr a jedná se fakticky o model 911 Targa 4 GTS, předělaný za pomoci tuningu a originálních dílů Porsche na cosi, co kombinuje svět „běžných“ a GT3 modelů.

U zadní nápravy samozřejmě zůstal standardní šestiválec o objemu 3,8 litru, je ale osazený Stage-3 kitem, právě z dílen zmiňovaného tunera. Díky novým turbodmychadlům, novému výfukovému systému Capristo a jiné řídící jednotce podává motor místo standardních 450 koní (331 kW), mohutných 575 koní (422 kW) výkonu. Točivý moment se navíc zvýšil ze standardních 549 Nm na 675 Nm.

Quantum GP700.
Nadšenec si v dílně postavil vysněný sporťák. Tohle auto má 700 koní na 700 kg

Samozřejmě, že oproti opravdové GT3 postrádá motor točivou atmosférickou náturu, ale vzhledem k tomu, že je výkon ještě vyšší, než u GT3 (ta má 500 koní (368 kW)), lze to s klidem odpustit výměnou za snímatelný střešní panel. Výkon je dokonce vyšší, než u standardního Turbo S, které má 560 koní (412 kW) a je nejvýkonnější 911 v běžné nabídce.

U úprav motoru to ovšem samozřejmě neskončilo. Vyladěná Targa 4 GTS stojí na plně nastavitelném podvozku od KW, brzdí originálními karbon-keramickými brzdami Porsche a obouvá originální kola z GT3 RS o průměru 20 palců vpředu a 21 palců vzadu.

Nalepení všech krystalů na karoserii prý trvalo několik měsíců.
Vrchol nevkusu? Ruská milionářka oblékla Lambo do 1,3 milionu kousků křišťálu

Osazování díly z GT3 RS je navíc ve velkém vidět i na karoserii. Z okruhového modelu pochází nárazníky, přední blatníky s průduchy, výfukové koncovky a některé další stylingové detaily. Na druhou stranu interiér odívá úžasná retro sedadla s károvaným vzorem a několik dalších drobností.

Ve výsledku se tedy jedná o parádně vyladěnou 911, kterou by mohlo Porsche klidně prodávat ve svých showroomech. To ale neprodává, takže jediná cesta k autu vede přímo přes McChip-dkr. Kolik však jejich přestavba stojí, to se neuvádí. Jisté je, že to bude pěkná pálka.