Celkem 640 koňských sil poskytuje k využití novinka automobilky Porsche. Model Caynne Turbo GT pochopitelně, jak název napovídá, vychází z techniky "obyčejného" Caynne Turbo. Oproti jeho agregátu (jedná se o čtyřlitrové biturbo) však jeho výkon narostl o výrazných 90 koní a točivý moment o 80 na výsledných 850 Nm.

Na snímky vozu se můžete podívat do naší fotogalerie.

V důsledku toho se samozřejmě vylepšily také výkonové parametry. Například zrychlení z nuly na sto trvá jen 3,3 sekundy. Maximální rychlost dosáhla přesně na hranici 300 kilometrů v hodině.

Od modelu Caynne Turbo se GT odlišuje docela výrazně také po stránce vzhledu. Například byl zásadně přepracován přední nárazník, aby se mohl efektivněji chladit motor a brzdy. Rovněž se díky tomu navýšila jízdní stabilita a přítlak.

Porsche Boxter - edice 25 let
Model Boxster kdysi zachránil slavnou značku Porsche. Teď je na trhu speciál

Proudění vzduchu pod vozidlem pomohla vylepšit změna umístění koncovek výfuků. Ty se tak nacházejí blíže sebe uprostřed zádě.

Vzadu se pak ještě rozšířil přítlačný střešní spoiler. Údajně pouze o dva a půl centimetru. Přesto se tak při maximální rychlosti zvýšil přítlak o dalších 40 kilogramů. Konstruktéři rovněž snížili podvozek o 17 milimetrů, zvýšily tuhost vzduchového odpružení o 15 procent, přenastavili posilovač řízení, nastavení elektronického stabilizačního systému, odklon kol a mnoho dalšího.

Značka Pirelli pak pro tento vůz vyvinula speciální typ pneumatik P Zero Corsa, které mají velikost 22 palců. O zpomalování se starají standardně montované keramické brzdy.

Porsche Taycan Turbo S během zimního testu
Zimní test nejlepšího elektromobilu na světě: Jak obstál v Česku Porsche Taycan?

Uvnitř se nachází speciální sportovní volant, ve druhé řadě pak je místo už je pro dva cestující. Zákazník si může vybrat, zda chce prošívání a bezpečnostní pásy buď v šedé nebo ve zlaté barvě.

Tento ultimativní model značky Porsche vstoupí oficiálně na trh v polovině září. Objednat si ale můžete již dnes. Cenovka totiž začíná na úrovni 196 078 eur.