S informacemi přichází německý Auto Bild, který zmiňuje uvedení nástupce kupé 928 již na příští rok. Původní osmiválcové GT vyrábělo Porsche mezi léty 1977 až 1995, a to v řadě verzí. Automobilce totiž v současné době chybí v nabídce klasické dvoudveřové GT, má jen luxusní čtyřdveřovou Panameru, a novinka by toto místo pochopitelně zaplnila.

Německý magazín podkládá spekulace důkazy o testovacích mulách Panamery, které zahlédl podle všeho s falešnými zadními dveřmi a zřejmě i kratším rozvorem. Znovupoužití označení 928 ovšem také považuje za čistou domněnku a Porsche by klidně mohlo v číselné řadě pokračovat a nové GT označit 929.

Porsche Panamera Turbo Sport Turismo.
TEST: Porsche Panamera Turbo ST je splašený kombík se silou supersportu

Přestože nové luxusní kupé od Porsche vypadá jako skvělý nápad, automobilka prý chce ale pozornost namířit také na rozšíření stále populárnější kategorie SUV. Přece jen modely Cayenne a Macan zastávají drtivou většinu prodejů značky.

Mluví se proto o myšlence Cayenne Coupe, které by po vzoru BMW X6 či Mercedesu-Benz GLC kupé přišlo o trochu praktičnosti a dostalo karoserii se splývavou zádí. Jak už to vypadá, o tato stylová SUV mají totiž zájem i zákazníci Porsche.

Není pochyb, že takto střižené SUV se znakem Porsche by se prodávalo hodně dobře a automobilka by tedy chtěla vyslyšet očividnou poptávku. Auto Bild dokonce zmiňuje uvedení Cayenne Coupe už v druhé polovině letoška.