Tyto spekulace se objevily již dříve, ovšem až nyní bylo oficálně potvrzeno, že plně elektrické SUV se skutečně bude vyrábět v čínském závodě v provincii Shenyang. Ve světle těchto informací dává také smysl světová premiéra BMW iX3 na pekingském autosalonu. BMW tak jasně ukazuje, jak je pro ní čínský trh důležitý, vždyť tady loni prodala na 560 tisíc automobilů, což je víc, než na dvou dalších stěžejních trzích – německém a severoamerickém.

Spojení automobilek BMW a Brilliance vyústilo v masivní úspěch a tento joint venture vyrobil na dvě třetiny všech vozů BMW prodaných v Číně. Ovšem poptávka stále převyšuje nabídku, takže aliance BMW Brilliance Automotive spouští další výrobní linky v Tiexi a Dadongu.

Nové BMW M3 bude lehčí než součásné BMW M3 CS.
Nové BMW M3 bude lehčí a rychlejší než současná M3 CS!

BBA bude zodpovědná za montáž plně elektrického SUV BMW iX3 a stane se šestým modelem BMW, který se zde bude vyrábět. Na rozdíl od ostatních je tento model plánovaný na export do zbytku světa.

BMW iX3 je vybaveno 70kWh akumulátorem, který poskytne dostatek energie na dojezd až do vzdálenosti 400 km (podle WLTP cyklu). Výkon motoru dosahuje 270 koní a BMW uvádí, že akumulátor díky novému rychlému nabíjení lze dobít za pouhou půl hodinu.