Předchozí
1 z 4
Další

Některých modelů v nabídkách automobilek se prodaly třeba jen jednotky kusů. Vyplývá to ze statistik Svazu dovozců automobilů, díky nimž si můžeme udělat přehled 20 vozů, kterých bylo v České republice za uplynulý rok zaregistrováno nejméně.

Vynechali jsme však modely, které se už v roce 2016 nevyráběly, ale na trhu ještě nekolik kusů k dispozici bylo (například Škoda Roomster, Renault Laguna či Nissan Murano).

Ve výčtu chybí také auta mimořádně exkluzivních značek, jejichž prodej se pohybuje v řádu jednotek pravidelně a jejichž odbyt je limitován i ve světě.

Čtěte také: Toto jsou nejlevnější auta v Česku. Žebříčku vládnou Dacie

Pokud vás přesto prodeje podobných vozů zajímají, pak vězte, že loni se v Česku prodalo celkem 58 aut značky Ferrari. Mezi nimi bylo dokonce jedno LaFerrari, nejvíce bylo modelů 488, těch z showroomů odjelo 15. Aston Martin si zapsal dva vozy, McLaren ulovil pět nových zákazníků, Lamborghini dokonce 13.

Luxusní vozy značky Bentley si vybralo 38 zákazníků a majestátním strojem Rolls-Royce si udělalo radost celkem 17 nových majitelů. Jeden vůz loni prodal Lotus, přibylo také 62 elektromobilů Tesla.

A teď už můžeme k přehledu. Najdete v něm rozhodně několik překvapení.

20. Jaguar XJ

Jaguar XJ.Zdroj: Jaguar

Největší Jaguar má za sebou modernizaci, ani tak ale negeneruje zrovna velké prodeje a za konkurencí v podobě Mercedesu třídy S, BMW řady 7 a Audi A8 hodně ztrácí  Zlepšit by to mohla nová generace, ale ta dorazí zřejmě až v roce 2019.

19. Lexus IS

Lexus IS 300h.Zdroj: Lexus

Zástupce střední třídy Lexus IS sází na nevšední design a moderní techniku, nevýhodou však může být absence v České republice tolik oblíbeného vznětového agregátu. Pro benzínovou nebo hybridní verzi loni sáhlo 12 nových majitelů.

18. Opel Cascada

Opel Cascada.Zdroj: Opel

Kabriolety nejsou v České republice obecně příliš žádaným zbožím, třeba pro Opel Cascada si loni do showroomů přišlo jen 9 zákazníků.

17. Maserati Quattroporte

Maserati Quattroporte S.Zdroj: Maserati

Luxusní sedany mají i díky své vyšší ceně logicky poněkud jinou pozici. I proto se pro Quattroporte loni rozhodlo 9 zákazníků. Většinu zákazníků si jako již tradičně rozebraly luxusní modely Audi, BMW a Mercedes-Benz.

16. Lexus RC

Lexus RC.Zdroj: Lexus

Luxusní kupé Lexus RC lze pořídit i s velkým atmosférickým osmiválcem, což už je dnes docela vzácné. Přesto se pro něj v roce 2016 rozhodlo jen 9 lidí.

15. Nissan GT-R

Nissan GT-RZdroj: Nissan GT-R.

Nissan GT-R je sportovní stálicí. Nedávno ale přišel s mnoha změnami, které ho opět vylepšily natolik, aby stále držel krok s těmi nejlepšími. Což už ví i jeho 8 nových majitelů.

14. Alfa Romeo 4C

Alfa Romeo 4C.Zdroj: Alfa Romeo

Alfa Romeo 4C je malý dvoumístný sporťák s karbonovou karoserií a poměrně vysokou cenou. Je tedy jasné, že se na něj nebudou stát fronty. Minulý rok se pro 4C rozhodlo 8 zájemců.

13. Opel Antara

Opel Antara.Zdroj: Opel

SUV jsou sice v kurzu, ale na prodejích Opelu Antara to vážně není znát. Statistiky hlásí jen 8 registrací. Německá automobilka však chystá velkou ofenzívu, která se týká i nových "esúvéček". Těšme se na nové modely.

12. Alfa Romeo Mito

Alfa Romeo Mito.Zdroj: Alfa Romeo

Důkaz, že nízké prodeje mohou postihnout i malý, hezký a poměrně dostupný automobil. Loni se prodalo jen 7 exemplářů.

11. Audi TT

Audi TT.Zdroj: Audi

Přítomnost tohoto pohledného kupé v přehledu nejméně žádaných aut je docela překvapivá. Zvlášť když jde o poměrně nové auto. Přesto si ho loni pořídilo pouze 6 kupujících.

10. Lexus CT

Lexus CT 200h.Zdroj: Lexus

A další Lexus. Model CT je k dispozici jen jako hybrid, což se na nízkých prodejích jistě podepsalo také. Loni dostalo registrační značky jen 6 kusů.

9. Volkswagen Scirocco

Volkswagen Scirocco RZdroj: Volkswagen

Zajímavý třídveřový model nedávno z nabídky českého Volkswagenu zmizel. Loni se prodalo pět vozů.

8. Lexus LS

Lexus LS F SportZdroj: Lexus

Sedan LS, jakožto největší a nejluxusnější model značky Lexus, je současně jejím nejméně prodejně úspěšným vozem. Tedy alespoň loni byl, zaregistrovány byly čtyři vozy.

7. Infiniti Q50

Infiniti Q50.Zdroj: Infiniti

Další japonská prémiová značka, další neúspěch. Sedanu Q50 se loni prodaly 4 kusy - auto přitom bylo k dispozici nejen s benzinový motorem, ale i jako hybrid či diesel. Mimochodem, minulý čas je na místě, Infiniti totiž loni opustilo český trh.

6. Hyundai Ioniq

Hyundai Ioniq Hybrid.Zdroj: Hyundai

U modelu Ioniq je umístění v přehledu trochu nefér. Vůz, který se nabízí jako elektromobil, plug-in hybrid a nebo jako hybrid, totiž vstoupil do prodeje těsně před koncem roku. Dva registrované vozy tedy nepřekvapí.

5. Peugeot iOn

Peugeot iOn.Zdroj: Peugeot

Ani poměrně netradičně vyhlížející elektromobil, který společně vyráběly značky Peugeot, Citroën (C-Zéro) a Mitsubishi (i-MIEV), se příliš neuchytil. Nejen, že je jeho design velmi zvláštní, ale není ani moc prostorný a ani dojezd kolem 100 kilometrů není nijak závratný. V roce 2016 byly zaregistrovány pouhé dva vozy.

4. Volkswagen Phaeton

Volkswagen Phaeton.Zdroj: Volkswagen

Snaha Volkswagenu nabídnout vlastní luxusní limuzínu obecně nedopadla příliš dobře, Phaeton nikdy nebyl prodejním hitem. V Česku se loni prodal jediný kus. Výroba vozu byla však v březnu 2016 ukončena.

3. Infiniti Q70

Infiniti Q70.Zdroj: Infiniti

Ani vlajková loď značky Infiniti si u nás nepřipsala žádné velké úspěchy. Loni se pro ni rozhodl pouze jediný zákazník. A nepomohl ani turbodiesel v nabídce.

2. Infiniti Q30

Infiniti Q30.Zdroj: Infiniti

Nejmenší model od Infiniti si loni zakoupil jediný zákazník. Když se podíváte na prodeje ostatních modelů, pochopíte, proč se značka z tuzemska stáhla.

1. Toyota GT86

Toyota GT86.Zdroj: Toyota

První místo je hodně velké překvapení - pouze jediný zaregistrovaný vůz Toyota GT86, což je v mnoha ohledech skvělé a často oceňované auto. Zajímavé je srovnání s dvojčetem od Subaru, BRZ totiž loni zvolilo 20 nových majitelů.