Již za měsíc se měla konat premiéra devátého modelu produkovaného s logem mladoboleslavské automobilky Škoda. Nakonec si však Enyaq, jak se novinka jmenuje, musí na své okamžiky slávy ještě počkat. "V tuto chvíli se počítá s premiérou na začátku podzimu a začátky prodejů na přelomu roku," uvedl pro Deník a Automix.cz dobře informovaný zdroj z automobilky. Nepřál si ovšem být jmenovám, protože není oprávněn podávat informace médiím.

Oproti předpokladům také veřejnost neuvidí jako první automobil s atraktivními tvary kupé-SUV, tedy produkční verzi konceptu Vision IV, který automobilka předváděla na autosalonech. Přednost dostala praktičtější verze, u níž je linie střechy se zemí přece jen daleko rovnoběžnější. Již poměrně přesný obrázek o boční linii vozu dávají špionážní fotografie kamuflovaného exempláře z provozu. Jsou součástí naší fotogalerie představující chystané novinky značky Škoda pro zbytek letošního roku.

Místo na Krétě jsme první kilometry s novou Octavií ujeli na Berounsku, Rokycansku a Plzeňsku
První český test nové Octavie: Všestranně skvělá, avšak kanály ráda nemá...

Technika v obou karosářských verzích ovšem bude shodná. Využije se speciální platformy MEB, kterou vyvinul koncern Volkswagen pro své elektromobily nové generace. Levnější verze budou poháněny jedním elektromotorem uloženým u zadní nápravy, půjde ale ovšem zabudovat rovněž druhý agregát. Ten pak zajistí roztáčení předních kol. Auto, odbdobně jako je tomu i Volkswagenu ID.3 a chystaného ID.4, bude mít v podlaze zabudovaný jeden ze tří možných bateriových paketů. Ten největší získá kapacitu přes 80 kWh, což by mělo zajistit dojezd kolem pěti set kilometrů.

Nové verze Octavií i Kamiqu

Stejně tak i výkon bude možné volit. Enyaq se tak může stát "nejsilnější" současnou Škodovkou, když řidiči poskytne více než tři stovky koňských sil.

Škoda Octavia
Němci opět ocenili design nové Octavie. Red dot Award má též KIA a Mazda

Přesný ceník bude zveřejněn až také v průběhu podzimu. Jak jsme ale již informovali, cena bude začínat na úrovni 800 000 Kč. To ale v případě varianty s pohonem jedné nápravy a nejmenší baterií. U verzí s lepší technikou a výbavou budou zákazníci nuceni poslat na konto dealerů částky přesahující jeden milión korun.

Na rozdíl od Enyaqu se podle našeho zdroje nijak zásadně nezpozdí další verze a deriváty nejdůležitějšího modelu značky. Tím je samozřejmě Octavia. "Ještě letos se tak zákazníci dočkají jak verze RS, tak i Scout, stejně jako těch s alternativními pohony," řekl informátor.

Sanitní verze Laurety
Nejdelší Felicia vznikala tři roky. Logo Škoda ovšem používat nesměla

Škoda Kamiq ScoutlineZdroj: Škoda-Auto

To znamená, že opět se v nabídce ocitne verze G-Tec umožňující jízdu za stlačený zemní plyn, dále pak mildhybridní i plug-in hybridní varianty. Pohon typu plug-in hybrid (tedy ten, který umožní po nabití baterií ze zásuvky jízdu čistě na elektřinu do vzdálenosti cca 50 kilometrů) bude zabudován i do obou karosářských verzí Octavií RS. Ta ovšem dostane ale i výhradně benzinový nebo dieselový motor.

Poslední novinkou se stane Kamiq s "offroadovou" vizáží. Označení je Scoutline a v zásadě jde o designové změny běžného Kamiqu. Rozpoznatelný bude díky černým plastovým lemům na blatnících a prazích a stříbrných plastových nástavců pod předním a zadním nárazníkem.