Hned ve dvou výstavních halách budou v Česku poprvé vystavovány nejnovější typy elektromobilů. Některé z nich měly premiéru letos v září na autosalonu v Mnichově, jiné dosud nebyly veřejně prezentovány vůbec. Jedním z nich je například Volkswagen ID.5 -  vůz s karosérií SUV-kupé, který je ale po technické stránce odvozen od modelu ID.4.

Na některé vozy vystavované v premiéře se můžete podívat do naší fotogalerie.

Organizátoři veletrhu předpokládají, že velký zájem bude rovněž o prohlídku nejlevnějšího elektromobilu Dacia Spring nebo Tesly Model Y. Renault prozradí více o uvedení rodinného modelu Mégane E-Tech na český trh, což platí také o španělské Cupře a jejím modelu Born.

Vystaveny budou rovněž vysoce výkonné elektrické vozy - například Porsche Taycan nebo Audi e-tron GT. Za pozornost nepochybně bude stát koncepční vůz ID.Life. Jedná se totiž o předobraz budoucího levného modelu, který zákazníkům nabídnou hned tři značky - Volkswagen, Seat a Škoda.

Budou i testovací jízdy

Designérský tým Jozefa Kabaně (dříve "oblékal" vozy značky Škoda) zde uplatnil řadu zajímavých nápadů. Například přední zavazadlový prostor je ukryt pod textilním krytem, který se zavírá pomocí zipu a ještě před ním je schránka, kterou lze využít například pro umístění kávovaru. Celý interiér pak lze proměnit v jedno velké lůžko a sřechu (opět z textilu) úplně sejmout.

Kromě elektromobilů hodlají jednotliví výrobci prezentovat také automobily s pohonem plug-in hybrid.

Auta nebudou pouze stát ve výstavních halách. Zapůjčit na testovací jízdu půjde celkem 25 vozů různých značek. Vyzkoušet samozřejmě půjde také elektrické skútry, elektrokola a jiná vozidla poháněná elektromotorem.

Základní vstupné na výstavu činí 200 Kč, v předprodeji je možné ušetřit padesátikorunu. Otevřejno pro běžné návštěvníky bude od pátku do soboty od deseti hodin dopoledne do pozdního odpoledne.