Britský server Auto Express přišel s informací, že příští generace sportovního modelu Cupra Leon bude plug-in hybrid.
 
Seat novou generaci modelu Leon představí už příští rok a nedávno potvrdil, že tento automobil zákazníkům nabídne kromě standardních spalovacích motorů také plug-in hybridní variantu. Elektrifikace se dotkne také sportovně laděného Leonu nabízeného pod značkou Cupra.

Tatra 603 před branou závodu Příbor
Před dvaceti lety přestala Tatra vyrábět osobní auta. V Příboře chystají výstavu

Stejně jako tomu je v případě současné generace, také ta příští vznikne ve dvou provedeních – klasickém pětidveřovém provedení a praktičtější verzi kombi.
 
Wayne Griffiths, šéf divize Cupra, potvrdil, že připravovaná plug-in hybridní Cupra Leon nabídne 245 koní. Standardní Seaty budou disponovat nižším výkonem. To znamená, že Cupra Leon dostane stejný výkon, jako nedávno představený koncept Seat Cupra Formentor, ovšem výrazně méně, než má současné provedení s 300 koňmi. Je ale pravděpodobné, že vznikne také neelektrifikované provedení, které se současnému modelu z hlediska výkonu minimálně vyrovná.

Seat Leon Cupra R ST.Zdroj: Cupra
 
Griffiths také zmínil elektricky poháněnou nápravu, takže je dost možné, že nový plug-in hybridní Leon od divize Cupra bude čtyřkolkou.
 
Čtvrtá generace Leonu vznikne na podvozkové platformě MQB a minimálně jedna plug-in hybridní verze nabídne dojezd čistě na elektřinu až 50 km. Z hlediska designu přejme designový jazyk nového SUV Tarraco a jako první nabídne možnost bezdrátových aktualizací softwarových komponent.