Ani koronavirová pandemie nezastavila uvádění značky Genesis na evropské trhy s novými vozy. Tato luxusní odnož korejského koncernu Hyundai již uvedla do funkcí nejvyšší manažery pro evropské zastoupení. Někteří z nich mají bohaté zkušenosti s prodejem vozů evropských luxusních modelů. Například bude pro Genesis pracovat bývalý šéf prodejů Aston Martinu Enrique Lorenzano. 

"Ano, kroky k uvedení značky do Evropy pokračují," potvrdil pro Deník a Automix.cz mluvčí tuzemského zastoupení Hyundai David Pavlíček. Podle něho však Česká republika, přes přítomnost výrobního závodu na jejím území, do první vlny uvádění nepatří.

Na nejnovější modely se můžete podívat do naší fotogalerie.

Souběžně s budováním prodejní organizace značka pracuje na nových či výrazně modernizovaných modelech. Zatím posledním je GV70. Jedná se o středně velké SUV, jehož konkurenty mají být například BMW X3 nebo Audi Q5. Pod kapotou by se měl kromě čtyřválce objevit i vidlicový šestiválec.

Nová generace SUV Hyundai Tucson pro rok 2021
Nový Hyundai Tucson je oproti starší generaci výrazně dražší. Také ale silnější

Letos také značka představila modernizované provedení vozu G 70. Tento sedan podobné velikosti jako třeba BMW 3, zaujme na přídi horizontálně rozdělenými hlavními světlomety. V útrobách je zabudována technika, kterou i u nás známe z modelu Kia Stinger.

Zásadní letošní novinkou je rovněž druhá generace G80, což je aktuálně spíše než sedan čtyřdveřové kupé. Automobil s délkou pět metrů (bez pěti milimetrů) a rozvorem přesahujícím hranici tří metrů pohánějí zážehové agregáty s výkony od 154 do 280 kW.

Hyundai i20N
Nabídka "ostrých" aut Hyundai se zdvojnásobila. Model i20N jsme již zkoumali

Vozy se samostatným logem Genesis koncern Hyundai nabízí od rokku 2015. Prvními modely byly jednak vlajková loď G90 (dříve to byl vůz Equus) a G80 (původně Hyundai Genesis). Celkem si zákazníci aktuálně můžou vybírat z pěti nabízených vozů.