Strategickým partnerem elektrotechnického japonského gigantu Sony se stane další japonská firma. Společně s automobilkou Honda totiž založila novou společnost s nepříliš nápaditým názvem New Company.

Na koncepční vozy značky Sony se můžete podívat do naší fotogalerie.

Jejím cílem je vyvíjet, vyrábět a prodávat osobní elektromobily. První z nich by se měl na trh dostat již v roce 2025, tedy za tři roky. Zatímco vývoj platformy má na starosti Sony, Honda zajistí produkci v některém ze svých montážních závodů.

Zatím není oficiálně známo, jaký model bude k mání jako první. Sony totiž v roce 2020 v Las Vegas ukázalo koncept vozu s karosérií sedan, letos pak na stejném místě představilo sedmimístné SUV.

Škoda Enyaq iV a Hyundai Ioniq 5 při testu
Elektrická Škoda a Hyundai na stejné trase: Spotřeba shodná, v čem se vozy liší?

Oba vozy mají pohon pomocí dvou elektromotorů, jejichž celkový výkon činí 536 koňských sil. Informace o kapacitě baterie a z toho plynoucího dojezdu na jedno nabití si zatím Sony nechává pro sebe.

Ne všechny technologie si Sony vyvíjí samo. Je veřejným tajemstvím, že využívá know how řady tradičních dodavatelů pro automobilový průmysl. Například ZF, Bosch, Continental, magna Steyr a dalších.