Pouze s jedinou velikostí baterie (71,4 kWh) se bude nabízet nové elektrické rodinné SUV značky Toyota. Zákazník si však bude moci vybrat ze čtyř výbavových stupní a pohon buď pouze předních nebo všech čtyř kol.

Vůz si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Základní cenovka 1 220 000 Kč se vztahuje k vozu, který má poháněnu pouze jednu nápravu a ve výbavě s označením Comfort je například automatická dvouzónová klimatizace, parkovací kamera, palubní nabíječka s výkonem 7 kW, bezklíčkoé odemykání a startování, aasistenční systém pro sjíždění svahů, LED světlomety, osmnáctipalcová kola z lehké slitiny, střešní ližiny, kožený volant, audiosystém s šesti reproduktory a osmipalcový dotykový displej pro ovládání mutimediálního systému.

Mezi dostupnými asistenčními systémy jsou například ten pro rozpoznávání dopravních značek, udržování auta v jízdním pruhu, automatické přepínání dálkových světel, nouzové brzdění či adaptivní tempomat.

Několik měsíců před uvedením nového Ayga Cross jsme ho měli možnost otestovat v Barceloně
Nové nejmenší auto z Česka je nepřehlédnutelné. A jezdí výborně....

Vrcholná Toyota bZ4X je v ceníku označena jako Premiere Edition. Prodává se za 1 565 000 Kč. V ceně je pak kromě pohomu všech kol třeba také vyhřívané čelní sklo, vyhřívaný volant, dvacetipalcová kola, čalounění ze syntetické kůže, vyhřívání rovněž zadních sedaček, ventilování předních sedadel, multimediální obrazovka s úhlopříčkou 12,3 palce, na níž se zobrazují také údaje z vestavěné navigace. Audiosystém od JBL hraje z 9 reproduktorů.

Model s pohonem pouze dvou kol disponuje výkonem 204 koní, "čtyřkolka" má o třináct koňských sil více. Díky tomu je hodnota zrychlení jednu desetinu pod hranicí sedmi sekund. Model 4x2 se z klidu na tempo 100 km/hod dostane za 7,5 sekundy.

Verze s jednou poháněnou nápravou ujede 516 kilometrů na jedno nabití, varianta 4x4 pak 470 kilometrů.

Toyota chce zákazníky na tento model nalákat také příslibem desetileté záruky na pohonnou vysokonapěťovou baterii. Ta by měla (s minimální zůstatkovou kapacitou na úrovni 70 procent) vydržet deset let nebo rovný milion kilometrů.