Zatímco starší Meriva byla striktně praktickou záležitostí a vnější vzhled zůstal v jejím případě poněkud „usedlý", Crossland chce více hrát na city a nabídnout onen SUV nádech, který hýbe současným trhem.

Je potřeba připomenout, že Crossland X stojí na platformě francouzského koncernu PSA a využívá i jeho techniku. Zejména motory jsou stejné, jaké známe z modelů Citroënu a Peugeotu. Mimochodem, PSA prý touží Opel, který patří koncernu General Motors, koupit.

Kam s ním?

Zejména přední maska se hodně podobá malému SUV Mokka X, které stojí cenově nad Crosslandem. Na vztahu obou aut je dále zajímavá ještě jedna věc. I přesto, že Crossland nabízí hromadu vnitřního prostoru, posuvná zadní sedadla a 410 litrů objemu v kufru, je vůz o 6 centimetrů kratší než Mokka X.

Čtěte také: Nissan X-Trail 4Dogs je ideální auto pro pejskaře. V kufru má luxusní pelech

I přes skromné rozměry, činící jen 4212 mm délky a 1765 mm šířky, nalézáme v Crosslandu opravdu hodně místa. Při mých 185centimetrech není vůbec problém, abych si nastavil sedadlo řidiče a potom se na zadní sedadla posadil „sám za sebe".

Přitom ještě stále zbývá rezerva jak před koleny, tak nad hlavou. Zadní sedadla lze posouvat v rozsahu 150 mm, po jejich posunutí zcela vpřed objem kufru naroste na 520 litrů.

Jak vypadá interiér?

Zpracování interiéru je vesměs prosté, ale zdá se kvalitní. Velký plus musí dostat příplatková sedadla s nastavitelnou délkou sedáku, která disponují dokonce i ortopedickou certifikací.

Prostředek palubní desky je věnován velkému infotainmentu s navigací. Také tady je znatelný nový přístup Opelu, který velí konec změti tlačítek a přesouvá více funkcí do dotykových displejů.

Čtěte také: Škoda Fabia dostala nový tříválec s turbem. Nahradí dvanáctistovku

Z pokroků těží Crossland X i v oblasti technologií. Nechybí LED přední světlomety s přisvětlováním do zatáček, panoramatická couvací kamera, upozornění na vyjetí z jízdního pruhu, asistent zabraňující čelní srážce nebo třeba head-up displej na průhledném štítku před řidičem.

Motorizací bude pět

Opel nabídne pro novinku celkem pět motorizací. Tři z nich jsou benzínové a vždy se jedná o tříválec o objemu 1,2 litru. Nejslabší základní verze bez turbodmychadla disponuje výkonem 80 koní (59 kW), následují dvě přeplňované o výkonech 110 koní (81 kW) a 130 koní (96 kW).

Z dieselů je tu potom přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,6 litru, nabízející 99 koní (73 kW) nebo 120 koní (88 kW).

Nástup na trh je plánován na začátek příštího měsíce a do 1. dubna by měl Opel zveřejnit také kompletní ceník nového modelu.