Celkem devět položek čítá zatím seznam novinek značky Hyundai podle informací z tuzemského zastoupení. To je už poměrně značný počet. Navíc nelze vyloučit, že se ještě rozroste o nějaké to překvapení.

Na to, jakých typů vozů se změny příští rok dotknou, se můžete podívat do naší fotogalerie.

Změnami projdou také všechny modely, které se vyrábějí v továrně automobilky ve slezských Nošovicích. Tedy jak i30, tak Tucson i elektrická Kona.

Konu N stojí za to vyzkoušet také na opravdovém závodním okruhu
Hyundai naučí sportovat snad každé své auto: Kona N je toho dalším příkladem

V jejím případě se na trh dostane zcela nová generace, jak již jsme informovali dříve. Zatímco plně elektrická verze bude dostupná u dealerů ve třetím čtvrtletí, stejný vůz, ovšem se spalovacími motory, dojede o pár měsíců dříve.

Bude někdy ještě nový Hyundai i30?

Prvním novým vozem, jehož evropská verze se začne vyrábět, se ve druhém čtvrtletí stane model i10. Podle informací z automobilky se neočekává žádný designový převrat, má jít spíše o kosmetické změny. Podobné to bude rovněž u vozu i 20 a všech verzí Hyundai i30. U tohoto automobilu se již jedná o druhý facelift v pořadí. Pro někoho sice může jít o překvapení, protože se čekala spíše nová generace, ale Deník již dříve informoval, že se vedení korejské společnosti rozhodlo právě takto.

Tato modernizace přijde na řadu ve třetím čtvrtletí. Je tedy otázkou, zda ještě další "ítřicítku" někdy spatříme. Pravděpodobnější je spíše nahrazení tohoto modelu nějakým crossoverem.

Hyundai i30
Další generace modelu Hyundai i30 (zatím) vznikat nebude

Hodně nabitým se stane pro Hyundai čtvrté čtvrtletí. Zájemci se můžou těšit na modernizovaný Bayon (opět půjde spíše o drobná vylepšení, facelift prodělá také oblíbené SUV Tucson. Novými vozy na trhu u nás se stanou ostrá verze elektromobilu Ioniq 5 s logickým označením "N" a také další generace velkého SUV Santa Fe.