Renault míval v nabídce kabriolety či kupé odvozená od modelů nižší střední i střední třídy. Tato doba je však pryč. Nyní je módní ikonou s logem značky kupé-SUV Arkana.

Prohlédnout si ho můžete v naší fotogalerii.

Mezi značkami, které se zabývají produkcí vozů pro široké masy, vlastně nemá tento vůz, který se svým bočním profilem podobá třeba BMW X4, konkurenci. Na délku měří 4568 milimetrů, výška činí 1576 a šířka 1821 milimetrů. Rozvor dosahuje 2 720 milimetrů. O tom, že by auto mělo být také dostatečně praktické, svědčí objem zavazadlového prostorru 513 litrů a světlá výška rovných 200 milimetrů. Do bahna ale Arkana moc vhodná není. Poháněna je totiž jen jedna náprava.

Pod kapotu se zatím budou montovat dvě pohonné jednotky. Kromě čtyřválcové přeplňované třináctistovky s výkonem 140 koní je to ještě o tři koně silnější hybridní ústrojí.

Renault Express Van
Renault předělal Dacii Dokker. Stvořil tak vlastní malou levnou dodávku Express

Hlavním trumfem Arkany ovšem bude poměr cena/výkon. V základní akční ceně 620 000 Kč je totiž už zahrnuta například automatická převodovka, kola z lehké slitiny o velikosti 17 palců, LED přední světlomety, multimediální displej se sedmipalcovou obrazovkou, tempomat, přední i zadní parkovací senzory, zadní parkovací kamera, automatická klimatizace, elektricky vyhřívaná a sklopná zadní zrcátka i systémy pro varování při opuštění jízdního pruhu nebo automatické nouzové brzdění s funkcí rozpoznávání cyklistů a chodců. Dále systém pro čtení dopravních značek, anténa ve tvaru žraločí ploutve, elektrické ovládání předních i zadních oken, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, kožený volant a mnoho dalšího.

Příplatek za hybridní verzi činí 20 tisíc Kč. Kdo ho oželí a zaplatí celkem 685 000 Kč, ten získá již výbavový systém Intens. Výše uvedené prvky výbavy pak doplní ještě adaptivní tempomat, automatické přepínání dálkových světel, systém pro sledování mrtvého úhlu, o palec větší kola z lehké slitiny, multimediální systém s navigací a displejen 9,3 palce a loketní opěrku pro zadní sedačky.

Nové koncepty značek Dacia Renault
Renault má nový plán pro svoji budoucnost. Co hlavně chystá?

Nejvíce stojí Arkana s výbavou RS. Line. V takovém případě se na auto za 758 000 Kč namontuje speciální sportovní nárazník a zadní difuzor. Sportovní elektricky nastavitelné sedačky jsou vyhřívané, volant je potažený perforovanou kůží a v interiéru jsou červené a karbonové dekory.

Renault na obě motorizace poskytuje pětiletou záruku s omezením na 100 000 kilometrů.