Akcelerace z nuly na 96 km/h (60 mph) za pouhých 1,9 sekundy, na 160 km/h (100 mph) za 4,2 sekundy, sprint na čtvrt míle za 8,9 sekundy a maximální rychlost přes 400 km/h. To všechno s dojezdem až 1000 km na jedno nabití. Takto zní oficiálně „slíbené“ schopnosti dosud ještě vyvíjené Tesly Roadster.

Emile Bouret, jeden z testovacích pilotů Tesly, se ovšem nyní v pořadu na YouTube kanálu VINwiki rozpovídal o skutečných schopnostech Roadsteru. A jeho dojmy a zkušenosti z testování nového Roadsteru částečně odkrývají pravdu za výše zmíněnými hodnotami.

Tesla Roadster.
Tesla představila nový Roadster. Stovku dá pod 2 vteřiny, dojezd má až 1000 km

„Vím, že ohledně zveřejněných hodnot panuje vlna skeptiky. Aniž bych se ovšem dostal do problémů, mohu bez problémů říct, že toto jsou pravdivá čísla,“ prozradil Bouret. „Nejde o teoretické odhady. Nejde o výpočty. Tyto hodnoty jsme opravdu naměřili. A možná bych to neměl říkat, ale ve skutečnosti jsou to ještě docela konzervativní hodnoty. To auto bude naprostá zbraň,“ dodal.

Upoutávka na Teslu Model Y.
Šéf Tesly zase slibuje. Nový Model Y prý přijede do dvou let, věříte tomu?

Podobná prohlášení musíte brát pochopitelně s nadhledem. Testovací pilot Tesly přece jen nemůže o vysoce očekávaném autě mluvit jinak než v superlativech. Bouret se měl přitom dostat do problémů s nadřízenými, když během ukázky prototypu minulý rok zveřejnil na svůj Instagram video ukazující drtivé zrychlení nového Roadsteru.

Otázkou však stále zůstává, zda Tesla stihne své udávané datum zveřejnění produkční verze Roadsteru v roce 2020. V poslední době totiž kroky americké automobilky nevycházejí zrovna podle plánu. Finančně si výrobce zatím nepolepšil, produkce „dostupného“ Modelu 3 stále nejede na sto procent a ke všemu není jasné, kde budou další nové modely Tesly včetně Roadsteru vznikat, jelikož automobilce zoufale chybí výrobní prostory.

Část o Tesle začíná ve čtvrté minutě videa.

Zdroj: Youtube