Trojka značek Volkswagen, Seat a Škoda jede pochopitelně na stejné vlně a nabídku kompaktních SUV už má zařízenou s modely Tiguan, Ateca a Karoq.

Velké sedmimístné SUV má v Evropě díky Kodiaqu zatím jen škodovka, ale už brzy se přidá Volkswagen a pozadu nezůstane ani Seat.

Čtěte také: Nové Citigo prý nebude. Škoda se chce soustředit hlavně na SUV

V Seatu už nové SUV připravují, jenže prozatím nemají pro auto vybrané jméno. Jeho výběr bude mít totiž z části na starosti samotná veřejnost.

Až do 22. června tak můžete zadávat své nápady na webových stránkách Seatu, přičemž ta nejlepší vybraná jména se poté zveřejní v září na autosalonu ve Frankfurtu. Oficiální konečné jméno se pak dozvíme o měsíc později v říjnu.

Seat zmiňuje, že jméno by mělo být určitě španělského původu a nejlépe má reflektovat vaše zážitky z této země a jejich míst. Může jít tedy o město, řeku či nějakou památku.

Čtěte také: Jaká auta jsou nejoblíbenější v jednotlivých státech Evropy? Škoda boduje

Odesílací formulář je navíc zabezpečen proti vtípkům, vulgaritám a podobně "úžasným" nápadům. Jména tedy musí splňovat určitá pravidla, jinak je nepůjde odeslat.

O novince už teď víme, že bude španělským dvojčetem Škody Kodiaq a do produkce přijede už příští rok. V nabídce Seatu pak bude zastávat roli největšího modelu.

Zdroj: Youtube