V rozhovoru pro britský magazín Auto Express totiž šéf výzkumu a vývoje automobilky Škoda Christian Strube prozradil pár zajímavých informací. Sám se nechal slyšet, že je mu je idea rychlého Karoqu velmi blízká a že udělá co může, aby nový model protlačil do výroby. Podle něj je totiž Karoq zcela ideálním adeptem na verzi RS – dokonce ještě lepším, než větší Kodiaq. Karoq je totiž menší, lehčí a agilnější.

Je ovšem teprve k diskuzi, jestli má být novinka poháněná čistě spalovacím motorem (nabízí se známý přeplňovaný dvoulitr TSI), nebo raději „něčím jiným“. Tady je vcelku jasný náznak možné elektrifikace a přechodu na hybridní pohonné ústrojí. Pokud by na hybridní rychlý Karoq došlo, jednalo by se o první škodovácký RS model svého druhu.

Škoda Karoq.
OBRAZEM: Nová Škoda Karoq do detailu. Podívejte se, jak chytře je vymyšlená

Samozřejmě se prakticky okamžitě rozjely dohady, jaký systém by Škoda pro Karoq RS zvolila. Možnosti jsou v zásadě dvě. Tou první je plug-in hybrid, tedy systém s většími bateriemi, které lze dobíjet ze zásuvky a využívat vůz v čistě elektrickém režimu.

Druhou variantou je „mild-hybrid“, tedy systém s elektrickým okruhem o napětí 48 voltů, využívající malou baterii a malý elektromotor, dodávající spalovacímu motoru jen trochu síly navrch. Čistě na elektřinu by sice vůz pravděpodobně jezdit neuměl, ale uměl by mimo jiné třeba „plachtit“ i při vysokých rychlostech bez zapnutého motoru.

Ještě než se však začneme reálně bavit o pohonném ústrojí, musí nejprve padnout definitivní rozhodnutí, že Karoq RS skutečně vznikne. Jak již bylo řečeno, Christian Strube se snaží, rozhodnutí však není jen na něm.