Upravený Mustang jednoduše nazvaný Shelby 1000 byl představen v rámci automobilové výstavy SEMA v Las Vegas a vychází ze standardní pětilitrové verze Fordu Mustang GT. Níže zmíněný balíček úprav je však u Shelby možné aplikovat na jakýkoliv Mustang od roku 2015.

Pětilitrový osmiválec tu nahrazuje upravený 5,2litrový osmiválec z ostřejšího Shelby GT350, který dostal navíc kompresor značky Whipple. Hlavně ten zajišťuje posílení výkonu až na 1000 koní (745 kW).

Proti GT350 jde tedy o skoro dvojnásobek, přičemž vůči standardnímu Mustangu GT jde o nárůst o celých 550 koní (404 kW). Samozřejmostí je instalace například nového palivového systému, mezichladiče, výfuku, upravení řídící jednotky a posílení manuální převodovky. Ano, Shelby 1000 má šestistupňovou mechanickou skříň.

Neznámé obojživelné vozidlo z Ruska.
V Rusku našli podivné obojživelné auto s osmi koly. Nikdo neví, co přesně to je

S přihlédnutím k jízdě pouze na trati pak přibyl Mustangu plně nastavitelný podvozek, širší rozchod kol, účinnější brzdy Brembo a větší disky s „lepivějšími“ pneumatikami. Karoserie nakonec musela dostat řádný bodykit s novou maskou, kapotou, širšími blatníky a zadním difuzorem.

Shelby přitom modelem 1000 navazuje na přechozí generaci těchto úprav pro modely Mustangů z roku 2012. Tehdy ovšem firma nabízela silniční nebo okruhovou verzi. U nové generace byl ale díky rozsáhlostí úprav nyní problém s homologací a dodržením emisních limitů, a tak se Shelby rozhodl nabízet novou „tisícovku“ jen jako okruhovou hračku.

Tesla Model 3.
Výroba Modelu 3 dělá Tesle vrásky. Značku přivedla do největší ztráty v historii

Bohužel, prozatím nejsou zveřejněny dynamické schopnosti vozu a stejně tak čekáme na pohled pod kapotu na onen upravený motor.

V plánu je vyrobit pouze 50 kusů ročně, přičemž výroba začne až na začátku příštího roku. Zájemci o úpravu svého Mustangu by si měli připravit v přepočtu asi 3,7 milionu korun. Pokud však budou chtít Shelby 1000 koupit jako zbrusu nové auto, musí připočíst ještě cenu nového Mustangu, tedy minimálně asi dalších 800 tisíc.