Škodovka tak chce uvedení nového výkonnější SUV okořenit a nejspíše dát najevo jeho sportovní charakter. Upoutávka níže nám již částečně Kodiaq RS ukazuje, nicméně stále je oděn do maskovacích barev.

S německou závodnicí a expertkou na Nürburgring Sabine Schmitz za volantem a spolujezdcem Františkem Drábkem, který zodpovídal za vývoj modelu, se tak bude Kodiaq RS podle všeho snažit pokořit v takzvaném Zeleném pekle nějaký rekord. Kompletní video z rekordní jízdy bude zveřejněno už tento čtvrtek 14. června.

Výroba Škody Karoq.
Infografika: Podívejte se, jak Škoda rozšiřuje svůj závod v Kvasinách

Pokus o zajetí nejrychlejšího kola Severní smyčky v kategorii SUV bychom však od Škody neočekávali. Vždyť prozatím nejrychlejší čas 7 minut a 51,7 sekundy drží v tomto segmentu Alfa Romeo Stelvio QV s výkonem 510 koní (375 kW). Čas je to mimochodem rychlejší než třeba BMW M4 nebo Porsche Cayenne Turbo S minulé generace.

V každém případě ale Škoda svěřila své nejvýkonnější SUV opravdovému profíkovi. Sabine Schmitz jakožto uznávaná odbornice na Severní smyčku zná tento legendární 20,832 kilometrů dlouhý okruh v německém regionu Eifel se 73 zatáčkami a zhruba třísetmetrovým převýšením opravdu nazpaměť. Jako první a dosud jediná žena v historii tu vyhrála slavný 24hodinový závod.

Zdroj: Škoda Auto

Co o Kodiaqu RS již víme?

Informace o technice Kodiaqu RS si Škoda nechává nadále pod pokličkou. Dřívější informace ale mluvily o dvakrát přeplňovaném dvoulitrovém čtyřválci, který v současné době používá třeba Volkswagen Tiguan. V něm tento turbodiesel produkuje 240 koní (176 kW) a 500 Nm točivého momentu – jeho maximum je přitom k dispozici mezi 1750 až 2500 ot/min.

Je pravděpodobné, že na tyto výkonnostní hodnoty bude motor naladěn i v Kodiaqu RS. Mluví se také o tom, že tento agregát bude pro sportovnější verzi jedinou volbou. Určitě dojde i na použití osmistupňové automatické převodovky.

Škoda 1203.
Legendární Škoda 1203 slaví 50 let. Připomeňte si ji s námi

V této specifikaci zmíněný Tiguan zvládá zrychlení z nuly na 100 km/h za 6,7 vteřiny a maximálně se rozjede na 228 km/h. Podobné schopnosti bychom tedy čekali rovněž od Kodiaqu RS.

Nová vrcholná verze škodováckého SUV se oficiálně představí v říjnu na autosalonu v Paříži.