Superb i Kodiaq budou mít interiéry hodně podobné a v zásadě shodně vybavené, přece se však některé prvky liší. Asi nejvýraznějším rozdílem je postavení palubní desky. Zatímco Superb má palubku opticky nižší a orientovanou horizontálně, Kodiaq sází na robustní vzhled reflektující třídu SUV, v němž je více prvků naopak vertikálních. V obou případech je však dominantou velký, třináctipalcový dotykový displej, volně vystupující z prostřední části palubní desky.

Celkově se na poli displejů dost urodilo. Velký dotykový infotainment doplňuje ještě desetipalcový virtuální kokpit před řidičem, nový head-up displej s promítáním na přední sklo, a hlavně úplná novinka – tři otočné ovladače se zabudovanými displeji v místech, kde byl až dosud ovládací panel klimatizace.

Podívejte se na nové interiéry vozů na oficiálním videu:

| Video: Youtube

Tato novinka, která se v nabídce Škody objevuje poprvé, nese název Smart Dials a jde o tři otočná kolečka, kterými lze ovládat několik různých funkcí. Mezi těmito funkcemi se přepíná jejich stisknutím, a zvolená funkce je vždy zobrazena na 32milimetrovém barevném displeji přímo v kolečku. Zatímco postranní kolečka ovládají vedle teploty automatické klimatizace ještě vyhřívání a případně ventilování sedadla na příslušné straně, prostřední kolečko umí sloužit k nastavení rychlosti ventilátoru, směřování proudu vzduchu, nastavení klimatizačního systému Climatronic, ale taky jím lze volit jízdní režim, ovládat hlasitost rádia a přibližovat navigační mapu. Které funkce bude prostřední kolečko umět, se pak nastavuje na centrálním displeji.

U oblasti nových technologií ještě zůstaneme, a to skrze nabíjecí konektory. V každém voze mohou být až 4 nabíjecí konektory USB-C o výkonu 45 W, další 15W konektor je umístěn u zpětného zrcátka pro napájení případné palubní kamery. Ve středové konzoli se dále nachází bezdrátová nabíječka mobilních telefonů s aktivním chlazením.

Se středovou konzolí souvisí také důležitý fakt, že se volič automatické převodovky přesunul na sloupek řízení, čímž vzniklo více místa na odkládací schránku a držáky nápojů. Mohlo se tak stát i díky tomu, že se u nové generace vozů již nepočítá s manuálním řazením. Nová odkládací konzola je také na zadních sedadlech – ve sklopné loketní opěrce. Nechybí nové ozdobné lišty a další detaily, nový dvouramenný volant, ambientní osvětlení nebo masážní sedadla s 10 vzduchovými vaky. Nad vším se pak samozřejmě vznáší závoj udržitelnosti – Škoda zdůrazňuje recyklované textilie a další materiály, a to včetně těch použitých na škrabku na led ve víčku nádrže, a na deštníky ve dveřích.