Víc než kdy dřív je nyní jasné, že po stránce vzhledu bude čtvrtá generace Superbu především evolucí té třetí. A není se čemu divit. Na současný Superb se všeobecně pohlíží jako na jeden z nejhezčích novodobých vozů Škoda. Na druhou stranu půjde ale novinka s dobou, takže je třeba v designu Matrix-LED světel vidět nový designový směr, kterému Škoda říká Modern Solid. Totéž se týká i nových, přesto podobou povědomých zadních světel.

Přestože jsou na vydaných skicách některé prvky poněkud „přemrštěné“ – jmenovitě třeba obří kola, lze si podle nich poměrně jasně představit, jak bude novinka vypadat. „Superb tradičně utvářel designový jazyk značky Škoda a čtvrtá generace modelu v tom bude pokračovat: vzhled automobilu charakterizují ostře řezané linie, jasně definované a dynamické proporce a moderní skulpturální a krystalický styl.“ říká k designu novinky šéfdesigner Škoda Auto Oliver Stefani.

V tiskové zprávě Škoda také zdůrazňuje, že čtvrtá generace Superbu bude oproti stávající třetí generaci delší a vyšší, byť s lepšími aerodynamickými vlastnostmi. Dojde tak na zvětšení místa nad hlavou pasažérů, a samozřejmě i na další zvětšení zavazadelníku.

Nový Superb se celému světu představí za týden, přesněji 2. listopadu 2023 v 19:00. Chcete-li premiéru sledovat, sledujte oficiální Youtube kanál automobilky Škoda. Zde se těsně před premiérou objeví živé vysílání.