1/3

Začátek roku 2017 je však ve znamení uvedení dvou jiných novinek, které jsme si mohli prohlédnout už loni. Prodávat se totiž začnou modely Kodiaq - ten by navíc letos měl dostat další verze, například sportovně laděnou variantu SportLine - a omlazená Octavia.

Kodiaq je prvním velkým SUV mladoboleslavské značky, Octavia, nejprodávanější auto Škody, chce zase zaujmout novou tváří s dělenými světlomety a výrazně modernizovaným interiérem.

Čtěte také: První kilometry se Škodou Kodiaq: Medvěd z Kvasin nadchne komfortem a prostorem

Ale přejděme už k novinkám letošního roku, nejprve k faceliftům. Více informací je zatím k dispozici o malém Citigu, a to díky loňskému představení jeho sourozence od Volkswagenu - modelu up!.

close Škoda Citigo. info Zdroj: Škoda Auto zoom_in

Kromě lehké úpravy designu můžeme očekávat nové technologie v interiéru a hlavně nasazení přeplňovaného litrového tříválce 1.0 TSI o výkonu 90 koní.

O modernizovaném Rapidu mnoho informací není

Už loni však škoda vůz vybavila několika novými prvky výbavy. Zájemci díky tomu mohou vybírat z modernizované nabídky rádií, novinkou je například audio Swing s pětipalcovým dotykovým displejem, podporou funkce MirrorLink (propojení s chytrým telefonem) a USB vstupem. Sáhnout dále mohou po automatické klimatizaci. Od výbavy Ambition je standardním prvkem skládací deštník umístěný v odkládací schránce pod sedadlem spolujezdce.

Nová generace Citiga by se mohla objevit za zhruba dva roky od představení faceliftu. Tedy pokud koncern Volkswagen výrobu malých trojčat (kromě VW up! a Citiga se produkuje ještě Seat Mii) nezařízne.

Čtěte také: Škoda Octavia ukazuje novou tvář. Má dělené světlomety

O modernizovaném Rapidu je zpráv o něco méně. Vůz jistě dostane upravený vzhled (pravděpodobně obě karosářské verze najednou), změnit by se měla maska chladiče, která se designem přiblíží té z Kodiaqu, a pravděpodobně i světlomety. Jistě se rozšíří také výbava o některé moderní technologie, zejména z oblasti konektivity. A nabídku motorizací obohatí přeplňovaný zážehový tříválec 1.0 TSI. 

Druhá generace novodobého Rapidu by měla dorazit nejdříve v roce 2020.

loading
arrow_left Předchozí
1/3
Další arrow_right