Po několika prototypech se tak konečně jedná o zcela produkční verzi létajícího výtvoru z dílny AeroMobilu. Firma už dokonce spustila i předběžné objednávky.

Kombinace automobilu a lehkého letadla si drží dřívější koncepci s technikou vysunování křídel. Pohon ve vzduchu zajišťuje dvoulitrový plochý čtyřválec o výkonu 300 koní (224 kW), na zemi je to dvojice elektromotorů o výkonu 110 koní (80 kW), která pohání přední kola.

Čtěte také: Nová Škoda Octavia dorazí v roce 2020, bude větší a prostornější. A co design?

AeroMobil má v silničním stavu délku 5,9 metru a šířku 2,2 metru. V letovém režimu je dlouhý 5,8 metru a s rozpětím křídel má až 8,8 metru na šířku. Dovnitř se vejdou celkem dva cestující.

Na zemi umí vyvinout rychlost 160 km/h, ve vzduchu až 200 km/h. Dolet prý činí až 750 kilometrů. Transformace ze silniční na letovou variantu pak netrvá déle než 3 minuty. Vozidlo je vybaveno padákem a podle všeho bude v nabídce i funkce autopilota.

Čtěte také: Porsche už nezajímají rekordy. Honba za nimi prý ničí auta

Zaváděcí série má zahrnout maximálně 500 kusů. Hned tak rychle však AeroMobily na cestách ani na obloze neuvidíme. První modely se mají totiž dostat k zákazníkům až v roce 2020.

Konečná cena za první produkční létající auto je smaozřejmě vysoká. Velmi vysoká. Bude se pohybovat v přepočtu okolo 32 až 41 milionů korun - podle konkrétní specifikace.

Zdroj: Youtube