I když spíše než o SsangYongu, měli bychom mluvit o modelu značky KG Mobility. Právě korejská skupina KG Group totiž loni koupila automobilku SsangYong a pomalu tak dochází na její přejmenování na KG Mobility. České zastoupení však vozy zatím prodává pod původním názvem, takže i faceliftované Tivoli přichází na trh stále jako SsangYong. Stále je také k dispozici vedle standardního Tivoli ještě verze Tivoli Grand s delším zadním převisem. Díky němu se základní objem zavazadlového prostoru zvýší ze 423 litrů na 720 litrů.

  • Podívejte se na vůz po modelové obměně i na oficiálním videu:
Zdroj: Youtube

Co vlastně dostalo Tivoli v rámci faceliftu? Především se jedná o novou přední masku. Ta následuje designový směr, který nasadil nedávno představený nový model Torres, a výrazná je především pro „zaslepení“ horní části. Zde se objevuje nápis Tivoli a pak taky trojice drobných průduchů. Veškerý přístup vzduchu obstarává orámovaná spodní část. Oproti konvenčnější přídi předchozího provedení vypadá nyní Tivoli mnohem výrazněji. Další změna je potom uvnitř interiéru, kde se zabydlel nový displej panelu ovládání klimatizace. Ta je nově ovládaná dotykově.

Jinak zůstala spousta věcí při starém a jedním z největších taháků Tivoli bude i nadále motor. Benzínový čtyřválec 1.5 litru s turbodmychadlem a výkonem 163 koní je u většiny konkurence v segmentu kompaktních SUV brán jako výkonný motor za příplatek. U Tivoli je již v základu, a navíc jej lze na přání kombinovat s automatickou převodovkou i s pohonem všech kol.

Malá SUV Opelu jsou úsporná jak v benzinových, tak i dieselových verzích
Také SUV umí jezdit za málo. Za úvahu stojí hlavně modely Opelu

Základní cena modelu Tivoli činí velmi příjemných 439 900 korun včetně DPH. Už za tuto cenu dostanete třeba sadu jízdních asistentů, LED denní svícení, tempomat, klimatizaci, kožený multifunkční volant a další prvky. Automatická převodovka stojí 35 900 korun, pohon všech kol 39 900. Další výbava je pak k mání formou paketů. V nich lze dostat litá kola, vyhřívání volantu a sedadel, velký infotainment s konektivitou, parkovací senzory s kamerou, ale i digitální přístrojovou desku, bezklíčový přístup a další prvky.

Tivoli Grand s větším kufrem pak začíná na částce 479 900 korun, a v současné chvíli platí speciální nabídka, v rámci které je Tivoli Grand s paketem Style+ zdarma. Kompletní ceníky naleznete na oficiálních stránkách českého zastoupení.