Podle vedení Škody přitom mluvíme o investici 2 miliard eur (asi 50,5 miliardy korun), které poputují do vývoje elektrických a hybridních vozů. Jedná o dosud největší investici v historii značky.

Tyto peníze pak budou zmaterializovány ve formě celkem 10 nových elektrických a hybridních modelů, které chce Škoda představit do roku 2025.

Škoda Superb.
Škoda už příští rok začne prodávat svůj první hybrid. Co nabídne?

Škoda tedy bude následovat mateřský Volkswagen a podobně jako on se chystá uvést celou plejádu elektromobilů. Je zřejmě jen pouze otázkou času, kdy v nabídce Škody uvidíme rovněž kompletně elektrickou modelovou řadu stejně jako chystané modely I.D. od Volkswagenu. I on totiž plánuje všechny své nové elektromobily uvést ještě před rokem 2025.

Ještě do roku 2020 je ale v plánu uvedení celkem 19 nových modelů, bez ohledu na druh pohonu, i když do této řady novinek jsou započítány i modernizace, nové generace stávajících modelů i jejich jednotlivých karosářských verzí a modely určené pro zahraniční trhy.

Škoda Kamiq.
Tohle je nová Škoda Kamiq. Levné SUV, které se k nám nedostane

Mezi novinky se určitě zařadí nové malé SUV na základě konceptu Vision X a mluví se také o elektrické verzi městského Citigo. Nesmíme zapomenout ani na produkční verzi elektromobilu Vision E, tedy SUV se splývavou zádí určeného primárně pro čínský trh. Chystá se také facelift Superbu, nová generace Rapidu a pracuje se i na další generaci Octavie. V Číně se brzy začne prodávat dostupné SUV Kamiq.

Všechny novinky mají každopádně přispět ke splnění plánu prodávat do poloviny příštího desetiletí dva miliony aut ročně. Loni Škoda udala 1,2 milionu vozů a zažila nejúspěšnější rok ve své 122leté historii.