Jak řekl britskému magazínu Autocar šéf designu u Subaru Mamoru Ishii, životní styl i požadavky zákazníků se mění. Nadchází doba digitalizace, propojení a elektrifikace, ovšem ještě stále jsou tu i zákazníci, pro které je radost z řízení velmi důležitá.

Právě na ně má cílit nová i generace modelu WRX. Ta bude stát na platformě Subaru Global Platform, pochopitelně si zachová pohon všech kol a některé klíčové prvky, ovšem detailnější popis pohonného ústrojí ještě stále chybí.

Subaru Impreza.
První dojmy: Subaru Impreza je zpět. Nadchlo nás dokonalým podvozkem

Tušíme jen, že to bude hybrid. Manažer Subaru ale mluví o řidičsky zajímavém hybridu.

Co naopak víme docela jistě, to je směřování designu. Nový model se totiž v mnoha ohledech připodobní ke konceptu Viziv, představenému na autosalonu v Tokiu. Viziv je vlastně takovou futurističtější verzí současného STI. Má doširoka rozkročené blatníky, klasickou kapličku na kapotě a velké průduchy v předním nárazníku. Na druhou stranu si na cestu svítí světly poskládanými z LED proužků, má kamery místo zrcátek a celkově vypadá trochu kosmicky.

Subaru WRX STI na bobové dráze ve Svatém Mořici.
Šílený nápad. Subaru poslalo WRX STI na nejslavnější bobovou dráhu světa

Reakce na koncept Viziv byly každopádně prý veskrze pozitivní, takže se Subaru vynasnaží, aby se mu příští generace WRX připodobnila ve všech myslitelných ohledech.