Nové Suzuki Jimny je hit. A to tak velký, že jej automobilka ani nestíhá vyrábět, aby uspokojila poptávku. Autu pomáhají k zájmu řidičů nejen jeho schopnosti v terénu, ale i fakt, že off-road miniaturní velikosti a hranatých tvarů působí retro a roztomile. To se kupodivu tuner Wald rozhodl změnit.

Výsledkem je asi dosud nejdrsněji pojatá úprava Suzuki Jimny. Auto se jmenuje Black Bison Edition a jak název napovídá, je vyvedené v černém lakování. Zároveň se zdá, jako by se Wald inspiroval i u větších a dražších off-roadů, auto připomíná malý upravený Mercedes-Benz třídy G.

Suzuki Jimny 6x6
Suzuki Jimny jako šestikolka? Docela by mu tu slušelo, ukazuje studie

To je dáno například doplňkovými LED světlomety usazenými na střeše. Úpravou prošla i přední kapota, která má na sobě nově jakési hranaté bloky. Wald dodal i poziční světla - ta jsou právě jedním z poznávacích znaků Mercedesu G. Navíc jsou tu i rozšířené blatníky, nová maska chladiče, nový nárazník s LED diodami a světlomety připomínající Mercedes.

Aby bylo dílo dokonalé, nasadil Wald velké a odolné pneumatiky do terénu. Úprava Black Bison Edition je povedená a dala jistě hodně práce. Otázkou ale zůstává, zda nezničila šarm roztomilého off-roadu. Posuďte sami v přiložené fotogalerii.