Suzuki Swift Sport poslední generace je na českém docela novinka, přestože jinde ve světě už se nějakou dobu prodává. A rozhodně velmi dobře. I tak ale japonský výrobce představuje speciální edici malého ostrého hatchbacku, který je pojmenován po slavném motocyklu Suzuki Katana.

a širší než klasické kupé 110 R
Historicky první Škoda RS byla velmi extrémní. V 70. letech jela hodně přes 200


 
Suzuki Katana se začala vyrábět v roce 1981 a letos se toto jméno znovu vrací na scénu. Nicméně jestli je nový Swift Sport Katana zamýšlen jako podpora prodejů a forma oprášení legendárního jména, pak zůstává záhadou, proč Suzuki tuto edici uvede pouze na holandský trh, a to ještě v počtu mrzkých 30 kusů.
 
Katana vznikne ve dvou barevných provedení, vždy po 15 kusech. Hádáte správně, stříbrná metalíza Premium Silver a perleťově černá Super Black jsou barvami motocyklu Suzuki Katana.

Suzuki představuje speciální edici nového Swiftu SportSuzuki představuje speciální edici nového Swiftu SportZdroj: Suzuki
 
Edice Katana se od standardního Swiftu Sport liší červenými akcenty okolo masky chladiče, černými kryty vnějších zpětných zrcátek, černými 18placovými koly z lehké slitiny OZ Racing, bočními nástavci prahů a dalšími designovými prvky, jako jsou japonský znak pro katanu na bocích. Uvnitř je volant se silnějším věncem, polokožené sportovní sedačky a podlahové rohože s vyšitým nápisem Katana.
 
O motoru tisková zpráva nemluví, takže se počítá se stejnou turbenou zážehovou jednotkou klasického Swiftu Sport. Ovšem technika stejná není. Katana má nový snížený podvozek, který lze nastavovat, rozpěru v motorovém prostoru a vylepšený výfukový systém. V Holandsku se katana bude prodávat zhruba o 100 tisíc Kč dráž. Ovšem vzhledem k počtu 30 kusů je cena adekvátní.
 
V galerii se na Suzuki Swift Sport Katana můžete podívat.