V roce 2017 automobilka Tesla odhalila druhou generaci svého elektromobilu pojmenovaného prostě Roadster. Podle původních předpokladů se měl začít vyrábět v roce 2020 a mělo jít o nejrychlejší vůz na světě. Především díky hodnotě zrychlení z nuly na sto kilometrů v hodině, která má činit 1,9 sekundy.

Na auto se můžete podívat do naší fotogalerie.

Původní start produkce automobilu, jehož základní cenovka je stanovena na 200 000 amerických dolarů, měl nastat v roce 2020. Jenže ani letos, ani v příštím roce se zájemci vysněného auta nedočkají. 

Potvrdil to sám šéf značky Elon Musk, který na setkání akcionářů uvedl, že za zpožděním stojí pandemie Covidu 19 a rovněž potíže na straně dodavatelů potřebných dílů. "Doufám, že v roce 2023 již budou tyto potíže za námi," dodal jeden z nejbohatších lidí na světě.

Dřívější odklady zahájení výroby Musk zdůvodňoval problémy při vývoji nového pohonného ústrojí se třemi elektromotory a také čekáním na novou generaci bateriových článků.

Ve stejném roce 2023 má začít sjíždět z výrobní linky jedné z amerických továren Tesla také elektrický tahač Semi. I ten již má oproti původně oznámenému datu začátků prodeje velké zpoždění. Stejně jako Roadster se totiž poprvé ukázala světu v polovině listopadu roku 2017. Původně se měla dostat k zákazníkům již v roce 2019. Pak se datum postupně odkládalo na rok 2020 a 2021. Nyní tedy o další dva roky.

Fotogalerie: Tesla Cybertruck

Zpoždění už nabírá také futuristicky vyhlížející pick-up Cybertruck. I ten měl být k mání již letos, ale v srpnu automobilka oznámila roční odklad.

Je tak poměrně pravděpodobné, že Teslu s vozem této kategorie předběhnou tradiční američtí výrobci automobilů. Konkrétně například Ford nabídne již na jaře model F-150 Lightning a ještě dříve se k dealerům General Motors se dostanou první Hummery EV Pickupy.

Úplně v nedohlednu je pak připravovaný levný hatchback Tesly s cenovkou kolem 25 000 dolarů.