Zcela první pohled na nezamaskovanou Corvette ZR1 přinesl server CorvetteBlogger.com, který zveřejnil údajnou obálku a další materiály z ještě nepublikovaného čísla amerického magazínu Car and Driver.

Hlavní změnou vůči standardní verzi Corvette Stingray a taky dosavadně nejvýkonnější verzi Z06 je na první pohled rozsáhle upravený zevnějšek. Vidíme tak nový přední nárazník s karbonovým splitterem, upravenou kapotu s ještě většími prolisy a zvýšenou středovou částí s výdechy, karbonovou střechu, rozměrné zadní křídlo a částečně lze vidět i nová kola.   

Koncept Mobuno Urban Mobility od designového studia Xoio GmbH.
Auta skončí do 20 let, tvrdí jeden z nejvýznamnějších šéfů automobilového světa

Další zatím nepotvrzené informace uvádějí, že pod kapotou se pravděpodobně ukáže modifikovaný 6,2litrový osmiválec s přeplňováním kompresorem a výkonem 750 koní (552 kW). V nabídce bude podle všeho na výběr z osmistupňové automatické či sedmistupňové manuální převodovky.

Rozdíly vůči verzi Z06 mají pokračovat i na podvozku, který sice nepřinese žádné zásadní nové díly, ale bude spíše jen nově naladěn. Pro ideální brzdnou sílu se na ZR1 objeví také volitelné karbon keramické brzdy.

Zde podrobnosti o výkonu a schopnostech novinky končí. Více se máme dozvědět už 12. listopadu, přesněji den před otevřením autosalonu v Dubaji, kde se prý nová ZR1 ukáže poprvé naživo. Produkce by pak měla započít asi tři měsíce poté, co bude model vystaven na autosalonu v Los Angeles na začátku prosince.