Užitkový vůz nebo kompaktní MPV. To je Volkswagen Caddy, který bude i v další generaci sdílet platformu a techniku s oblíbených hatchbackem nižší střední třídy Golfem. Auto uniklo na internet na prvních dvou obrázcích. Zatím jde jen o kresbu, která ale toho docela dost prozrazuje.

Jak je ze snímků patrné, Caddy si zachová svůj tvar dodávky, aby byl co nejužitečnější. Adoptuje si ale design Golfu, díky kterému bude vypadat moderněji než kdy předtím. Hlavní změny se odehrály na přídi, která je ostřejší a má stylové LED světlomety. Záď vozu zase ukazuje jednotné třetí nebo páté dveře, v nabídce ale budou i klasická vrata, která jsou ideálem pro užitkové auto.

Suzuki S-Cross
Suzuki je králem dostupných čtyřkolek: 20 nejlevnějších aut s pohonem všech kol

Vzhledem k tomu, že Caddy bude stát na stejné platformě jako nový Golf, bude s ním sdílet i motory. Půjde o paletu benzinových a naftových čtyřválců, které bude možné spojit buď s manuální šestistupňovou převodovkou, nebo sedmistupňovým automatem DSG.

A jak bude vypadat kabina vozu? Vše nasvědčuje tomu, že by Caddy mohl po Golfu převzít jeho futuristickou palubní desku zdobenou displeji a pěknými ovladači. To už ale uvidíme až příští rok. Nyní si v galerii prohlédněte dva obrázky, na kterých se Caddy odhaluje.