Jestliže někde panuje opravdu krutá zima, pak se nepochybně vyplatí sáhnout po produktech firmy Arctic Trucks. Specializuje se totiž na přestavby terénních aut na speciály schopné překonat i ty nejextrémnější podmínky. Aby také ne, když její sídlo je na Islandu, kde se střídají ledovce se sopečnou krajinou.

Kromě již zmíněné Toyoty Hilux si specialisté firmy vzali v minulých letech do parády také třeba Isuzu D-Max a rovněž Nissan Navara.

Volkswagen Amarok je verzi Arctic Trucks na první pohled dobře rozpoznatelný od klasického pick-upu divize Volkswagen Užitkové vozy, který si můžete koupit i u tuzemských dealerů značky.

Upoutávka na nový Land Rover Defender
Slovenský Land Rover Defender se začíná rýsovat. Zatím v maskované podobě

Například má o dvacet pět milimetrů zvýšený podvozek a řádně rozšířené blatníky. To proto, aby na nápravy bylo možno namontovat obří kola s odolnými pneumatikami.

Na hraně kapoty pak se nachází kryt proti odlétajícím kamínkům. Výbava byla také patřičně obohacena. Kromě defibrilátoru, který by se mohl hodit v případě, že lékařská pomoc je příliš daleko, může posádka využívat i přenosnou elektrocentrálu, vysílačku a další důležité věci.

Lada 4x4 koncept
Lada Niva se vyrábí už 41 let. Možná přichází čas na nástupce....

Motor úpravy nepotřeboval. Vůz pohání standardní třílitrový šestiválcový turbodiesel s výkonem 221 koní. Nosnost takto upraveného amaroku je 1154 kilogramů a i s takto naloženým autem lze zdolat pětačtyřicetistupňová stoupání.