Předpokládá se, že Aronu, konkurenta vozů typu Renault Captur či Peugeot 2008, španělská automobilka představí na podzimním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Jako základ poslouží koncernová platforma MQB A0, kterou dostanou všechny malé modely Volkswagenu - jako první ji využívá nová Ibiza, po ní přijede nové Polo a pak i nová Fabia.

I další technika bude samozřejmě koncernová, očekávat tak můžeme známé tříválcové a čtyřválcové motory, pravděpodobný je také pouze pohon předních kol. Rozměry by pak novinka mohla být o trochu větší než hatchback Ibiza, délka by ale neměla přesáhnout 4,2 metru.

Čtěte také: Přehledně: Další SUV, konec Fabie Combi a Rapidu. Co všechno teď chystá Škoda?

Zatímco o technice tak už leccos víme, design zůstaval tajemstvím. Tedy až doteď. Možná. Na internetu se totiž objevily údajně uniklé snímky očekávané novinky. A je fakt, že design vozu na obrázcích opravdu vypadá věrohodně. Pokud jsou fotky autentické, všimněte si zajímavě tvarovaného zadního sloupku karoserie a dvoubarevného provedení.

close Takto by měl prý vypadat Seat Arona. info Zdroj: MQB-Coding & Retrofit zoom_in

České provedení s okřídleným šípem ve znaku by mělo dorazit v roce 2019, ukázat by se ale mohlo už příští rok. A už se spekuluje i o jméně, zvlášť když si Škoda nedávno Úřadu průmyslového vlastnictví nechala několik zajímavých označení zaregistrovat.

Nepřehlédněte: Škoda si zaregistrovala nová jména, všechna s "q" na konci. Co to znamená?